Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 20-10-09, 13:52   #1
eddymutu7

Stage 2
 
eddymutu7's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 57
Question intrebari e46 coupe

va salut,am cateva intrebari care pt unii pot fi banale dar totusi cu riscul de a ma face de ras apelez la ajutorul dumneavoastra

1.puteti sa-mi spune-ti cum se numeste bara de protectie/de rezistenta din spatele barei`fata propriu-zise?(pt a o putea cauta in vederea achizitionarii)
2.cum se numeste acea piesa de sub far care o spala,si ce cuprinde setul de vanzare pt ca imi pierde apa din cauza unei fisuri(vezi imagine)
3.pot inlocui volanul vechi-standart cu cel din imaginea ?masina este din 2000,cu comenzi pe volan

va multumesc anticipat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	far vechi.JPG
Views:	57
Size:	4.1 KB
ID:	1137001  
Attached Images
  

Last edited by eddymutu7; 20-10-09 at 13:55.
eddymutu7 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 23:37   #2
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: intrebari e46 coupe

1 Armatura
2 E foarte mica poza, asa ca nu pot decat sa ghicesc.. spalatorul de faruri, da se poate cumpara
3 Nu vad poza cu volanul respectiv, dar nu vad de ce nu ar merge
Sfaturi:
www.realoem.com Intra pe site ul asta si vei gasi toate detaliile tehnice necesare despre masina ta... trebuie sa sti doar putina engleza ca sa te descurci. Selectezi acolo modelul si anul si ai schitele masinii tale, cu toate codurile pt piese. Sau bagi ultimile 7 caractere din codul VIN al masinii tale (seria masinii) si iti intra fix pe modelul pe masina ta. Sau cea mai simpla varianta, te duci la bavaria / mh / orice service si rogi pe cineva de acolo sa se uite dupa piesele de care ai tu nevoie... nu te costa nimic sa intrebi..
__________________

BMW Motorsport

Tractiunea spate e la fel de periculoasa pe cat de prost, ingamfat si dornic de afirmare este soferul...
sprinter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -