Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 14-10-09, 19:04   #1
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Lumini bord pisicutze

Am cautat si nu am gasit ,daca exista alt topic aseamantor imi cer scuze...am incercat azi sa pun becuri albe in ceasurile de la bord...si e aceeasi lumina galbena ...neschimbata...am inteles ca esteo folie galbena peste ceasuri nush..exista vreo posibilitate sa schimbam lumina?dar nu pe la firme si alte borduri..ceva facut maied noi..acasa...
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 00:19   #2
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: Lumini bord pisicutze

Poti sa faci toata manevra acasa, trebuiesc demontate ceasurile cu mare mare atentie. Acolo nu e o folie, ci un lac portocaliu care se curata al dracu de greu, asa ca sincer nu prea iti recomand, mai rau te complici... maxim sa cauti leduri colorate si sa combini cu portocaliul ala sa iti dea o alta culoare
__________________

BMW Motorsport

Tractiunea spate e la fel de periculoasa pe cat de prost, ingamfat si dornic de afirmare este soferul...
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 10:49   #3
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Lumini bord pisicutze

Unde e lacul dat?pai am incercat si eu cu niste becuri cu filamente care aveau o caciulitza albastra ,si dadeau lumina alba...la mine nici o shimbare...si eu am pus becuri verzi pe mitsubishiul depe care am luat becuri albastre si la el se vede putin o tenta de verde m-ar tenta sa schimb culoarea aia...oricum la panoul de lumini sepoate schimba,ca are led mic si ala il scimb cu unul colorat...sau si acolo e dat cu lac ?
D o n n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -