Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 07-10-09, 18:20   #1
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Turometru digital la un compact!!!!tare curios sunt cine stie...

V-as ruga frumos sa va uitati la acest filmulet la care o sa va dau linkul...spuneti-mi si mie cum a reusit sa faca asta....turometrul digital in loc de kilometraj???? https://www.youtube.com/watch?v=UMZUYGBBpL0
Darkside_89 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 16:33   #2
passatb4

Stage 5
 
passatb4's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 371
Default Re: Turometru digital la un compact!!!!tare curios sunt cine stie...

topicul asta parca a mai fost din cate imi aduc eu aminte sau sa nu ma insel ce pot sa iti zic e ca e comanda 7 din verificare ce a ce se vede si in dreapta turatiilor cand pui contactul si ti apasat butonul de la reset km 5 sec o sa vezi ca iti fae o verificare si o citire a datelor medie viteza . viteza maxima pana la ultima resetare . media mxima la turometru si asa mai departe
passatb4 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 13:52   #3
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: Turometru digital la un compact!!!!tare curios sunt cine stie...

nu este ceea ce spui tu,de faza cu testul stie toata lumea....e vorba ca cel din filmulet si-a setat afisajul,nui mai apare kilometrajul ci turometrul digital...uitate in filmulet
Darkside_89 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 14:05   #4
passatb4

Stage 5
 
passatb4's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 371
Wink Re: Turometru digital la un compact!!!!tare curios sunt cine stie...

Quote:
Originally Posted by BMMWe36 View Post
nu este ceea ce spui tu,de faza cu testul stie toata lumea....e vorba ca cel din filmulet si-a setat afisajul,nui mai apare kilometrajul ci turometrul digital...uitate in filmulet
m-am uitat stai linistit am vazut filmuletul am vazut despre ce e vb de aia am zis ca a mai fost topicul asta daca dai un search o sa vezi si am zis turometru digital e din comanda 7 daca nu sti nu vb eu am zis unde vezi comanda respectiva iar daca vrei sa setezi asa ceva se umbla in calculator
da nu vad prea mare bucurie cu el sa ti se vada turometrul digital cand merigi aiurea daca ai unu mare cat casa

Last edited by passatb4; 14-10-09 at 14:11.
passatb4 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 14:10   #5
passatb4

Stage 5
 
passatb4's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 371
Wink Re: Turometru digital la un compact!!!!tare curios sunt cine stie...

Quote:
Originally Posted by BMMWe36 View Post
nu este ceea ce spui tu,de faza cu testul stie toata lumea....e vorba ca cel din filmulet si-a setat afisajul,nui mai apare kilometrajul ci turometrul digital...uitate in filmulet
m-am uitat stai linistit am vazut filmuletul am vazut despre ce e vb de aia am zis ca a mai fost topicul asta daca dai un search o sa vezi si am zis turometru digital e din comanda 7 daca nu sti nu vb eu am zis unde vezi comanda respectiva iar daca vrei sa setezi asa ceva se umbla in calculator
passatb4 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -