Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii > Coltul Incepatorului

Coltul Incepatorului Cititi aici despre cum sa postati, inregistrati, cum sa faceti mail, sau intrebati despre orice nu va descurcati.

Reply
 
Thread Tools
Old 21-01-11, 12:33   #1
cristiiiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 0
Default jenti opel astra g

am si io o intrebare referitoare la marimea jentilor si a anvelopelor. Detin un opel astra g njoy 1.7 2004 si am acum pe ea cauciucuri de vara pe marimea de 205/55 R16 , dar nu prea imi plac, sunt prea mari si la gropi mai mari si cu incarcatura imi atinge. As vrea un sfat despre ce marime de jante ar trebui sa achizitionez (pt cauciucuri de iarna) , care sunt cele mai recomandate, 14' 15' ????.
cristiiiii is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 23:11   #2
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: jenti opel astra g

Quote:
Originally Posted by cristiiiii View Post
am si io o intrebare referitoare la marimea jentilor si a anvelopelor. Detin un opel astra g njoy 1.7 2004 si am acum pe ea cauciucuri de vara pe marimea de 205/55 R16 , dar nu prea imi plac, sunt prea mari si la gropi mai mari si cu incarcatura imi atinge. As vrea un sfat despre ce marime de jante ar trebui sa achizitionez (pt cauciucuri de iarna) , care sunt cele mai recomandate, 14' 15' ????.
Cele de 15" sunt cele mai potrivite şi te pot ajuta în sensul ăsta.
Vezi în semnătura mea, dar nu prea te-ai nimerit să postezi unde trebuia .
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 11:14   #3
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: jenti opel astra g

jante
DTH is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -