Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PORSCHE > Alte discutii Porsche

Reply
 
Thread Tools
Old 05-11-17, 19:24   #1
bmwvio

Stage 5
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 506
Member of:
[PORSCHE]
Default SAB 2017, Romexpo

Am fost astazi, lume multa, vremea foarte frumoasa asa ca ne-am dus cu motocicleta, mici si bere cu coada de 1/2 ora, inauntru lume de nu aveai loc sa circuli.
Multe standuri, cel mai bogat Tiriac Auto, apoi Avia Motor, Autoitalia, Volvo, toate coreenele, japonezele.
A lipsit BMW si Porsche Romania cu toata gama, cred ca la astia le pute la salon, oricum vind atitea bidoane cit toti la un loc.
Majoritatea masinilor au fost la dispozitia vizitatorilor, care au profitat cu catel, puradel, muiere si au tavalit toate masinile, si-au facut celebrele poze cu telefonul, tiganie la ea acasa, masinile aratau aproape vandalizate.
Ce m-a oripilat au fost niste Mercedesuri facute ca pentru cocalari, cu ornamente din plastic cromat, inclusiv pe grila, geamuri negre, tapiterii stridente, jante sinistre, un fenomem pe care multi l-au preluat, ceva de groaza.
Am vazut si citeva masini adevarate, din colectia Tiriac, Shelbi, RR, Mesersmidt, Mercedes.
Pentru cine vrea sa vada unde tinde piata auto este interesant, dar din masinile prezentate multe se pot revedea pe strada.
Am uitat sa spun ce era mai important, pentru ca noi traim la mare inaltine, adica la peste 1500 lei salariul net si pentru ca ninge cu oferte electorale de cresterea salariului, toti producatorii au venit cu cel putin un model SUV, cit mai mare si cu motoare de masini de curse, de cum sa duci puradelul la mol sa manince saorma cu o berlina, este de prost gust.
Poze nu pun ca nu am facut decit la vechituri, sa mergeti sa vedeti si voi daca va place.
bmwvio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -