Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PORSCHE > Alte discutii Porsche

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-07, 11:18   #61
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

iubesc mult porche le mua..da l vrea cineva..?? la vara am nunta si...vreau o decapotabila..macar la schimb pto perioada de o saptamana..?? ce ziceti..?? voi aia de aveti decapotabile.?? poate vreti sa vedeti ce poate un porche o saptamana.?? ciao..ID messenger...zorro6299 ..pupici..si la cat mai multe semafoare verzi....))))))
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 11:29   #62
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

zoro stiu despre porsche pt ca am citit despre porsche, shi am unul in garaj:

https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/25379-ext-porsche-924-racing-syndicate.html
morghen is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 11:32   #63
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

hmmmm..ok..ok....foarte bine ca ai.?/ de care..??/ da stiinu ca nu toate femeile s la fel..deci nici toate masinile s diferite...))))) in fine...bafta multa..si...vrei o pista sau nu..?? ca am de gand sa construiesc ceva....asemanator..ceva de un KM partat..ma intreb daca ar fi suficient..asa macar de pofta..)
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 13:08   #64
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

bah daca te tzine buzunaru sau bibilica...fa o pista. Eu am deja una la dispozitzie cu 350 de mii pe 10 minute shi are aprox 1.2Km lungime.

mashina mea e aici:https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=25379
morghen is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 13:17   #65
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

da mai..am sa fac...din banii de la nunta si mai vand un apartament ..tot ce am vand pina si masinile..le dau sa fac o pista..ca ue iubesc la moarte masinile..motoarele..tot ce face zgomot si consuma fie benzina sau orice alt ceva...am sa mai caut sponsori..totul e in mintea mea..e bine definita chestia..am sa caut ajutoare..si poate am succes..da tot fac pina mor o pista..unde lumea sa se distreze....sa rupa asfaltul...sa si incarce adrelanina..sau sa si si o descarce..in functie de fiecare...poate o termin pina la 100 de ani..


P.S. Eu in masina nu suport casetofonul..in mers..ascult doar motorul..vai si ce mi place cum se aude....mi e tare ciuda ca nu m am facut mama negru..as fi spus ca mi curge ulei prin vene..waw mama..ce mi plac motoarele...
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 22-02-07, 20:18   #66
Alex_cristocea

Stage 5
 
Alex_cristocea's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 671
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

mai zoro sa stii ca nu zici rau. daca faci vr-un circuit vin cu ocazia asta la Iasa sa ma dau si eu de vreo 2 ori pe el.In rest imi place cum gandesti La mai mare
__________________
87' 944 Turbo
Alex_cristocea is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 00:51   #67
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

orice merita tunat...fata...masina...
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 15-04-07, 13:35   #68
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

Daca merita....desigur ca merita..dar facut cu stil..ceva subtil..nu exagerat..ceva moderat..dar cine se apuca de obicei de facut ceva..uita sa se mai si opreasca..ex..Porsche ul..ZEU..galben..in fine...poate doar mi se pare..dar gcred ca acum tre sa revina asupra lui si sa l faca din nou sa semene a Porsche poate s eu mai rau..dar....in fine..deci ..merita..dar cu bun gust..cum spunea cineva..din fabrica arata bine..doar..ceva in plus sai dea o nota personala..si atat..parerea mea...

La cat mai multe semafoaare verzi...
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-07, 13:42   #69
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

morghen....men.....super car..Porsche ul tau ala rosu ..daca e intradevar al tau..e superrr KKKK...de nota 20...hmmmm...nu mai ma cuvintele...so porti cu placere...super CAR (:
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-07, 15:41   #70
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

ms .
morghen is offline   Reply With Quote
Old 30-05-07, 12:45   #71
RC-ST.

Stage 2
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 39
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

eu cred ca merita tunat... in sensul de pus abtipilduri pe ea si alte chestii... la motor nu prea m-as baga...
RC-ST. is offline   Reply With Quote
Old 30-05-07, 16:27   #72
cata_pcr

Stage 4
 
cata_pcr's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 270
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

[QUOTE=cata_pcr;925718] cum sa umpli porschele de abtzipilduri.Si chiar daca ai pune abtzipilduri,ala nu este tuning.Nu?Eu sunt adeptul masini(porsche) originale,daca umbli la aspectul ei parerea mea e ca masina nu mai are personalitate.
cata_pcr is offline   Reply With Quote
Old 21-02-08, 21:20   #73
mark_uss
Xtreme Club Emotion Member

Stage 5
 
mark_uss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 468
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[PORSCHE]
Exclamation Re:

[QUOTE=morghen;252244]ce parere am ??? IMI FAC !!!!!







944 - ceea ce trebuia sa fie 924-le....944 este o mashina aiurea...motor sensibil care daca nu este turbo nu se merita sa il tzii(costuri mari de intretzinere al motorului)...potentzial mare de tuning performantza shi destul de mare pt tuning vizual. 944 turbo este 944-le de avut.




iar vb prostii... te las ca esti simpatic....daca 944 e masina aiurea atunci ce naiba ai pus pe fata aripi de 944?? si ai bara de nissan pe fata?..sa trecem peste ...performante la 924 ...lipsa..ce sa fi3 doar un audi batran care rugineste incet..da sigur..( tu stii mai bine)......944 e o masina de care daca i grija in limitele normale ( curele ,role), esti bine ... nu vb daca nu stii..si un 944 ti-o da din orice pozitie....924 nu cred ca suporta viteze de 250km/h in sensul ca a doua zi sa mai poata..ma intelegi poate doar aruncata dupa o stanca sa prinda 250km\h un 924.....NU mai vb in nestire..stii care partea proasta UNII...PLAPANZI LA GANDIRE te cred....bafta
maxima cu audi scuze vw ..pardon porsche924. i`m out.peace
__________________
Skoda Octavia 2
eX 944 PORSCHE.

Last edited by mark_uss; 21-02-08 at 21:23.
mark_uss is offline   Reply With Quote
Old 21-02-08, 22:32   #74
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

parerea mea este k ar fi frumos de schimbat jante.....si chestii de genul asta daca vrei sa o personalizezi
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 21-02-08, 22:37   #75
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Pana si un Porsche merita tunat?

hai bah ca glumeam +nu vezi data cand a fost scris mesaju ala ?!....dar cand ne dam odata ? hai sa mergem in germania la vara, pe circuit la Nurburgring...eu cu Dally mergem...poate mai vine shi Tomcraft..hai shi tu...pana mea poate aduci shi rampa aia shi pompa daca vii..ca ma tot intreaba Dally de ele..shi pune mah poze cu jantele pe mashina ce pana mea te fofilezi atata?
morghen is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -