Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PORSCHE > Porsche tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 04-06-08, 20:08   #1
ice83

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 6
Exclamation porsche 911 garda la sol

salutare am si eu o intrebare stiu ca am mai postat si pe alt threa dar as vrea sa stiu cum se poate micsora grada la sol la un porsche 911 din 82 pls daca ma poate ajuta cineva sa mi dea un rasp sau sa puna o schema grafica si ink ceva masina are volanul pe dreapta dak asta conteaza si nu are arcuri e pe bara de torsiune

va multumesc
ice83 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-08, 23:31   #2
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: porsche 911 garda la sol

se poate...insa e un pic de bataie de cap...ar fi 2 moduri de a lasa mashina mai jos.....depinde shi cat vrei sa o lashi mai jos. Fa nishte poze pe sub mashina cu suspensia shi posteaza aici. In functzie de aia te indrum ce shi cum
morghen is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 13:29   #3
ice83

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 6
Exclamation Re: porsche 911 garda la sol

voi posta si niste poze cat de curand acuma masina e la un garaj si nu am poze cu suspensiile dar in mare eram curios daca are cineva o schita fiindca nuvreau sa ma apuc sa tai din piese sa le fac mai scurte as vrea sa le schimb sau sa le modific intr un fel incat sa nu afectez nimic la masina. Am citit si pe alte forumuri ca daca este diferenta de 1-2 mm masina va face ca o barca pe drum si nu vreau asta . inca odata daca ma poate ajuta cineva cu o schema grafica a suspensiei spate pls
ice83 is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 15:09   #4
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: porsche 911 garda la sol

intai trebuie sa vedem despre ce suspensie este vorba...apoi itzi dau schitza pe care o am..daca se potriveshte suspensiei tale.
morghen is offline   Reply With Quote
Old 02-07-09, 08:36   #5
Issues

Stage 5
 
Issues's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 323
Member of:
[PORSCHE]
Default Re: porsche 911 garda la sol

vorbe
Issues is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 15:26   #6
gyorg

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 29
Member of:
[PORSCHE]
Default Re: porsche 911 garda la sol

cand am vazut subiectul am crezut ca au si alti probleme ca mine, dar de fapt este invers ... eu incerc sa gasesc o solutie sa ridic garda de la sol ..
gyorg is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -