Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HYUNDAI > Alte discutii Hyundai

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-11, 12:15   #1
ballack

Stage 5
 
ballack's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,025
Member of:
[CITROEN]
Default Veloster

Va place Veloster-ul? La Baia Mare a sosit azi in showroom si am avut ocazia sa-l testez. Parca imi place mai mult decat Elantra ...
ballack is offline   Reply With Quote
Old 15-11-11, 21:52   #2
The "CUP"
Hyundai Driver

Stage 3
 
The "CUP"'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 102
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Veloster

Quote:
Originally Posted by ballack View Post
Va place Veloster-ul? La Baia Mare a sosit azi in showroom si am avut ocazia sa-l testez. Parca imi place mai mult decat Elantra ...
L-am vazut si eu la Cluj. Arata bestial!!! Mi se pare cel mai frumos hachback de pe piata la ora actuala. Cred ca ar merita motorul 20T de pe Genesis. Oricum la design exterior si interior e foarte tare.

Il au la Baia Mare ca test drive car?

Last edited by The "CUP"; 15-11-11 at 22:00.
The "CUP" is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 15:03   #3
darktemplar
Toyota Driver

Stage 4
 
darktemplar's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Member of:
[Toyota]
Default Re: Veloster

nu cred ca e posibil sa vedem motorul 2.0T pe Veloster...hyundai sustine ca acesta este adevaratul urmas al lui hyundai coupe si nu genesisul coupe...prin urmare va merge pe aceeasi reteta pe care a mers coupe-ul...masina semisportiva pentru bugete limitate...montarea motorului de 2.0t o va salta prea mult in gama de pret astfel ca pot aparea doua efecte dezinteresul pt Veloster sau canibalizarea genesisului
__________________
Arguing on a forum is like runing on special olympics: even if you win, you're still retarded
darktemplar is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 20:05   #4
The "CUP"
Hyundai Driver

Stage 3
 
The "CUP"'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 102
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Veloster

Probabil ca asa va fi. Oricum pretul este unul destul de piperat si acum. Pana la urma 140 cp din 1.6 nu e rau dar cine stie, poate vreo editie limitata....
The "CUP" is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 11:23   #5
ballack

Stage 5
 
ballack's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,025
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Veloster

Quote:
Originally Posted by The "CUP" View Post
L-am vazut si eu la Cluj. Arata bestial!!! Mi se pare cel mai frumos hachback de pe piata la ora actuala. Cred ca ar merita motorul 20T de pe Genesis. Oricum la design exterior si interior e foarte tare.
Il au la Baia Mare ca test drive car?
crezi că dacă il aveam în teste nu te chemam la un test-drive? L-am adus pentru prezentare, dar am avut ocazia să-l conduc. E trăznet !

Quote:
Originally Posted by The "CUP" View Post
Probabil ca asa va fi. Oricum pretul este unul destul de piperat si acum. Pana la urma 140 cp din 1.6 nu e rau dar cine stie, poate vreo editie limitata....
Intr-adevăr, 1.6 cu 140 CP e super dar 21.500 euro pentru varianta full e cam mare. Cu siguranta toată lumea intoarce capul în oraș după tine.
__________________
Citroen Xsara 1.6 16v 110 CP
ballack is offline   Reply With Quote
Old 23-11-11, 11:56   #6
ballack

Stage 5
 
ballack's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,025
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Veloster

https://www.youtube.com/watch?v=ImY0U8WChJ0
reclama la Hyundai Veloster
ballack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -