Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Alte discutii Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 25-11-07, 17:17   #1
CosMinu_a4ever

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 26
Default Sfat cumparare Audi A4

Numele meu este Cosmin si as avea nevoie de putin ajutor din partea voastra(evident cine vrea sa ma ajute)
As vrea sa mi achizitionez un audi a4, modelul de dupa butoias(1999-2002), si as avea nevoie de niste sfaturi.Voi ce ma sfatuiti, este o alegere buna, rea.
Merita sa imi achizitionez o astfel de masina.Va rog frumos ajutati-ma.

Last edited by bluey; 21-02-08 at 23:52.
CosMinu_a4ever is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 07:53   #2
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 395
Member of:
[AUDI]
Default Re: buna seara

Quote:
Originally Posted by CosMinu_a4ever View Post
Numele meu este Cosmin si as avea nevoie de putin ajutor din partea voastra(evident cine vrea sa ma ajute)
As vrea sa mi achizitionez un audi a4, modelul de dupa butoias(1999-2002), si as avea nevoie de niste sfaturi.Voi ce ma sfatuiti, este o alegere buna, rea.
Merita sa imi achizitionez o astfel de masina.Va rog frumos ajutati-ma.
In legatura cu audi-li,pai pana in 2001 este un model,iar dupa 2001 apare un alt model.acum sunt f bune amndoua,dar vezi si tu de la cine o iei si cati bani da-i pe ea.A4 este o masina buna,singura chestie e ca se mai strica turbina,dar nu este ceva obligatoriu,eu aveam cu a mea 150de mii si nu i-am facut nimic(a4-2002).parerea mea e ca un audi e o masina f buna
GTRs is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 18:25   #3
HushHush

Stock
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5
Default Re: buna seara

Salut,
Scuze ca o sa fiu offtopic ( nu vreau sa creez alt topic ptr o intebare). Aveti careva idee cam ce consum are un A4 model 2004 1.8T ? Trage bine ?
HushHush is offline   Reply With Quote
Old 21-02-08, 14:01   #4
robert_pantelimon
Audi Driver

Stage 5
 
robert_pantelimon's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 340
Member of:
[AUDI]
Default Re: buna seara

pai eu iti recomand cu caldura un audi sunt masini bune fiabile si pe deasupra poti sa ai si performante cu ele daca vrei bineinteles e il vrei tu si cat despre modelul pe care il doresti tu care ar fi ca sunt doua modele b5 fab din 95 pana in 2000 si b6 fabricatie dupa 2000 acum depinde de tine amandoua modelele sunt faine oricum bafta in ati procura un audi
__________________
robert_pantelimon is offline   Reply With Quote
Old 22-02-08, 18:47   #5
gelutzu

Stage 2
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 28
Default Re: Sfat cumparare Audi A4

Asa e, audi A 4 (de dupa butoias) s-a fabricat din 1995 pana in 2001 cu faceliftul din 1999 cand s-a umblat putin (calandrul motor, bare ).Parerea mea k sunt masini foarte bune,fiabile care isi pastreaza oarecum pretul in timp.Depinde de tine ce-ti doresti de la ea pt. k oricum nu este o masina chiar ieftina si care se intretine usor.Eu personal am un audi a 4 din 2002 diesel de 130 de cai si sunt foarte multumit de acesta. consumul mediu e undeva la 6% si crede-ma ca eu o fugaresc si prin oras si prin afara.
gelutzu is offline   Reply With Quote
Old 25-02-08, 11:29   #6
roko1384

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 46
Default Re: buna seara

Quote:
Originally Posted by HushHush View Post
Salut,
Scuze ca o sa fiu offtopic ( nu vreau sa creez alt topic ptr o intebare). Aveti careva idee cam ce consum are un A4 model 2004 1.8T ? Trage bine ?
15% am eu consumul intraurban cu 1.8T quattro din 2004 (in manual scrie 12.8%), extraurban sub 10%. Trage bine, insa nu ai o acceleratie liniara ca si la motoarele aspirtate ne-turbo, o sa simti niste spike-uri in treptele 1 si 2
roko1384 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 16:45   #7
$ole

Stage 2
 
$ole's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 42
Default Re: Sfat cumparare Audi A4

eu am un a4 2002,o am de 2 ani dar nu am avut absolut nici o problema.a vazut mecanicul doar pt schimbul de ulei...
$ole is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -