Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Alte discutii Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 20-07-07, 11:11   #1
Georgekey

Stage 3
 
Georgekey's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 95
Default Xenon

Vreau sa pun pe masina mea XENON am intrebat la reprezentanta si pretul era de alta planeta '1200'e (bosch) imposibil sa dau atita bani pentru xenon.Un prieten mi a gasit second hand cu 700e si am gasit pe un magazin no name xenon cu 300 .
Am gasit pe la ebay un kit xenon XID foarte ieftin dar nu stiu cum merge si daca functioneaza cum trebuie ,a cumparat cineva asa ceva de acolo? stie sa mi spune si mie o parere?
__________________
AudiTT TQ 300hp 42kg (BAM) stage II 1,6 bar overboost 1.4 fix
stage III is coming

Georgekey is offline   Reply With Quote
Old 21-07-07, 00:22   #2
theabsolutesound

Stage 5
 
theabsolutesound's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 581
Member of:
[AUDI]
Default Re: Xenon

Quote:
Originally Posted by Georgekey View Post
Vreau sa pun pe masina mea XENON am intrebat la reprezentanta si pretul era de alta planeta '1200'e (bosch) imposibil sa dau atita bani pentru xenon.Un prieten mi a gasit second hand cu 700e si am gasit pe un magazin no name xenon cu 300 .
Am gasit pe la ebay un kit xenon XID foarte ieftin dar nu stiu cum merge si daca functioneaza cum trebuie ,a cumparat cineva asa ceva de acolo? stie sa mi spune si mie o parere?
sal ... ce pot sa itzi zic e ca cel mai bine sa itzi iei ceva de calitate ....de ex. hella,panasonic etc ...pretzul la un asemenea chit e in jur de 380 eu ...si ai garantzie 2 ani ....daca te intereseaza te pot ajuta cu asta ...ca doar cu asta ma ocup
__________________

Instalatii
theabsolutesound is offline   Reply With Quote
Old 21-07-07, 01:42   #3
Georgekey

Stage 3
 
Georgekey's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 95
Default Re: Xenon

Quote:
Originally Posted by theabsolutesound View Post
sal ... ce pot sa itzi zic e ca cel mai bine sa itzi iei ceva de calitate ....de ex. hella,panasonic etc ...pretzul la un asemenea chit e in jur de 380 eu ...si ai garantzie 2 ani ....daca te intereseaza te pot ajuta cu asta ...ca doar cu asta ma ocup
am gasit un kit made in japan OEM original care se monteaza perfect pe masina mea fara modificari,mufe...etc.L- am gasit destul de ieftin.O sa -l montez si osa va spun parerea daca merita sau nu .In rest ce am gasit nou pe la ebay din USA
am auzit ca este o porcarie cinezeasca.
Georgekey is offline   Reply With Quote
Old 06-08-07, 11:14   #4
zguby25

Stock
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 5
Default Re: Xenon

unde pot gasi o firma buna pentru un body tuning auto?
zguby25 is offline   Reply With Quote
Old 07-08-07, 15:30   #5
Georgekey

Stage 3
 
Georgekey's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 95
Default Re: Xenon

Quote:
Originally Posted by theabsolutesound View Post
sal ... ce pot sa itzi zic e ca cel mai bine sa itzi iei ceva de calitate ....de ex. hella,panasonic etc ...pretzul la un asemenea chit e in jur de 380 eu ...si ai garantzie 2 ani ....daca te intereseaza te pot ajuta cu asta ...ca doar cu asta ma ocup
Pana la urma am instalat Kitul merge super dar trebuie sa instalez 2 rezistante speciale ca sa dispare becul de pe bord care arata un bec ars.Rezistentele nu le am primit inca!
Georgekey is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -