Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Alte discutii Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 01-09-13, 21:36   #1
Kendot

Stock
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 3
Default Audi A2

buna, am un sentiment neplacut cum ca daca mai devreme sau mai tarziu se va defecta ceva la A2-ul meu nu o sa gasesc piese de schimb, in principal asta datorita decontinuarii modelului. Intrebarea mea este: Sunt piese de la alte modele de Audi care s-ar potrivii la A2 in cazul unei defectiuni? P.S. Imi cer scuze daca intrebarea suna penibil pentru unii. Multumesc anticipat.
Kendot is offline   Reply With Quote
Old 02-09-13, 08:43   #2
ekofresh

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 250
Default Re: Audi A2

Nu ar trebui sa iti faci probleme, masina s-a produs pana in 2005 iar motoarele sunt comune in gama VW. Se gasesc piese pentru masini mult mai vechi si cu siguranta se vor gasi si pentru A2.
Observ ca esti din Arad si acolo au filiala Unix auto, unul dintre cei mai mari furnizori de piese auto. Poti trece pe la ei si cred ca te pot lamuri mai bine ce pot aduce pentru A2.
ekofresh is offline   Reply With Quote
Old 02-09-13, 20:59   #3
Kendot

Stock
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 3
Default Re: Audi A2

Quote:
Originally Posted by ekofresh View Post
Nu ar trebui sa iti faci probleme, masina s-a produs pana in 2005 iar motoarele sunt comune in gama VW. Se gasesc piese pentru masini mult mai vechi si cu siguranta se vor gasi si pentru A2.
Observ ca esti din Arad si acolo au filiala Unix auto, unul dintre cei mai mari furnizori de piese auto. Poti trece pe la ei si cred ca te pot lamuri mai bine ce pot aduce pentru A2.
Da, ai dreptate... uitasem ca mi s-a spus ca motorul e produs de VW. Multumesc. O sa dau si pe la Unix.
Kendot is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -