Salut, am si eu o intrebare, in ce treapta de viteze este recomandat sa urc si sa cobor pante abrupte pe distante mari ex Transalpina.. am cutie tiptronica cu trepte intermediare P, R, N, D, 4, 3 ,2 + - .... Audi a6 2001, 2.5, 180cp.. multumesc
a mea e automata, in rampa merg cu a doua sau a treia. in panta cam cu a treia, da eu in panta nu o mai bag in a treia, ci o las in D si incetinesc cu frina de picior.