Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Audi (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi.html)
-   -   ajutor cutie automata (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi/279239-ajutor-cutie-automata.html)

AdyFitze 21-09-11 09:12

ajutor cutie automata
 
Salut, am si eu o intrebare, in ce treapta de viteze este recomandat sa urc si sa cobor pante abrupte pe distante mari ex Transalpina.. am cutie tiptronica cu trepte intermediare P, R, N, D, 4, 3 ,2 + - .... Audi a6 2001, 2.5, 180cp.. multumesc

AdyFitze 23-09-11 07:58

Re: ajutor cutie automata
 
chiar nu are nimeni autoomata ????

franz34sm 18-02-12 16:43

Re: ajutor cutie automata
 
a mea e automata, in rampa merg cu a doua sau a treia. in panta cam cu a treia, da eu in panta nu o mai bag in a treia, ci o las in D si incetinesc cu frina de picior.


All times are GMT +2. The time now is 11:19.

- Copyright 2026 4Tuning