Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Alte discutii Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 11-10-06, 19:32   #1
sedon20dis

Stage 4
 
sedon20dis's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 177
Default audi a4 spre tuning...

salutari vreau sa-mi modific putin masina..
130cp 5 trepte xenon incalzire in scaune .dublu climatronic etc...

Apropo care scoate cei mai buni timpi un A4 6 trepte 130cp sau A4 5 trepte 130cp
eu mizez pe A4 5 trepte consider ca e mai bine calibrata...pareri?!

fara praguri spoilere joase si alte dureri de cap...
ma intereseaza o grila fatza cromata...
o pleoapa pt luneta spate
un eleron mic pt portbagaj(coditza)
un set de discuri brembo ventilate perforate...
si un chip tuning
jante 17" ceva crome

astea se vor face cu timpul si in functie de bani..
daca ma poate ajuta cu niste informatii i'as fi recunoscator..nu stiu de unde sa iau ce-mi trebuie..si ce preturi ar fi...
merci anticipat..

Last edited by sedon20dis; 11-10-06 at 19:36.
sedon20dis is offline   Reply With Quote
Old 11-10-06, 20:02   #2
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: audi a4 spre tuning...

Discurile te costa peste 1000 euro..Eleronul vreo 250, pleopa luneta cam 200, chip tuning 250, si la jante depinde..pleopa luneta gasesti la riger..eleron la original accesories, cred ca si grila tot la Audi..
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-06, 08:45   #3
BOLO_20

Stage 1
 
BOLO_20's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 22
Default Re: audi a4 spre tuning...

Chip Tuning cu 250 euro??Unde?
BOLO_20 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-06, 14:30   #4
sedon20dis

Stage 4
 
sedon20dis's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 177
Default Re: audi a4 spre tuning...

tocmai am auzit ca un amic de-al meu si-a busit turbo suflanta din cauza unui chip tuning de asta tot un A4
si unu cu un santa fe tot la fel a patit...halt turbo...
deci cam rau suna chestia asta...
sedon20dis is offline   Reply With Quote
Old 28-11-06, 18:23   #5
kupid0n

Stage 4
 
kupid0n's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 206
Default Re: audi a4 spre tuning...

din ce an e si ce model e?? si eu am un a4 din 01 si e putzin modificat....te'as putea ajuta eu aprox cu tot ce vrei....inafara de discuri....nu is prea sigur dar poate si alea si preturi mult mai rezonabile decat cele puse anterior
kupid0n is offline   Reply With Quote
Old 04-12-06, 17:15   #6
Bejdesign

Stage 4
 
Bejdesign's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 224
Default Re: audi a4 spre tuning...

Taicamio are un A6 din '02 de 130 5 viteze si i lo dus la 151 cu 100 euro...ceva chip...sa va explic....motorul cand e la o anumita temperatura trage cel mai9 tare...ei bine chipul asta face compu de bord sa creada k e la aceeasi temperatura....nu va speriati......daca sunt -10 grade afara si chestii din astea compu dreq stie ce face...deci ii sigur si stabil chipul! Nu stiu cum il cheama pe ala da stiu ca sta langa ala cu clima din Arad...din capatu aradului..intr. acolo si te descurci dak iti trebe...sau mai vb noi pe yahoo zinedine_bogdane

Despre 5-6 viteze....masina trage la fel, prinde tot atata, nu are rost cu 6....numa dak circuli mult pe autobanda (la noi nu e cazul) si nu vrei sa auzi motoru turat....da tot aia ii.......si taicamio o gasit cutie cu 6 de A6 in schrot si o vb cu un mecanic de Audi-Vw si o zis ca nu7 are rost...ca trebuiau schimbate suporturile pe shasiu, etc etc. Complicata treaba!


De discuri....nu prea are rost daca NU ai peste 200-250 cai....ca nu are rost sa cheltui...mai bine in schiimb..il vinzi, iti iei unu la fel da mai slab echipat...mai IEFTIN, si il duci in germania si gasesti cam cu 2000-3000 nush de euro motor de 3000 nnou...si atunci il schimba aia tot (cred) sau il duci aici...un prieten de-al nostru de familie are un Vw Sharan 1.9TDi 116cp care tragea ca dracu de el si io crapat blocu motor si o mers in germania si o luat motor nou nout de 1.9 116cp 6 viteze nou nout cu 1000e cred. Si lo pus, perfect, si io bagat chip la 180 cp...sti cum mereee???pfoai! na hai k ma grabesc mai vb pa

SPer ca team ajutat si ne mai auzim! Bafta
__________________
Desenele mele

Bejdesign is offline   Reply With Quote
Old 22-01-07, 00:06   #7
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: audi a4 spre tuning...

bai eu am niste turbo de diesel de audi de 2,5 tdi si 3,0 tdi pana mea cine e interesat...
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 11-02-07, 09:26   #8
Alex23

Stage 5
 
Alex23's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 437
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: audi a4 spre tuning...

Quote:
Originally Posted by BOLO_20 View Post
Chip Tuning cu 250 euro??Unde?
atat e 250 e
Alex23 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 16:42   #9
nookie

Stage 3
 
nookie's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 86
Default Re: audi a4 spre tuning...

Quote:
Originally Posted by AR07RPR_bogdi92 View Post
Taicamio are un A6 din '02 de 130 5 viteze si i lo dus la 151 cu 100 euro...ceva chip...sa va explic....motorul cand e la o anumita temperatura trage cel mai9 tare...ei bine chipul asta face compu de bord sa creada k e la aceeasi temperatura....nu va speriati......daca sunt -10 grade afara si chestii din astea compu dreq stie ce face...deci ii sigur si stabil chipul! Nu stiu cum il cheama pe ala da stiu ca sta langa ala cu clima din Arad...din capatu aradului..intr. acolo si te descurci dak iti trebe...sau mai vb noi pe yahoo zinedine_bogdane

Despre 5-6 viteze....masina trage la fel, prinde tot atata, nu are rost cu 6....numa dak circuli mult pe autobanda (la noi nu e cazul) si nu vrei sa auzi motoru turat....da tot aia ii.......si taicamio o gasit cutie cu 6 de A6 in schrot si o vb cu un mecanic de Audi-Vw si o zis ca nu7 are rost...ca trebuiau schimbate suporturile pe shasiu, etc etc. Complicata treaba!


De discuri....nu prea are rost daca NU ai peste 200-250 cai....ca nu are rost sa cheltui...mai bine in schiimb..il vinzi, iti iei unu la fel da mai slab echipat...mai IEFTIN, si il duci in germania si gasesti cam cu 2000-3000 nush de euro motor de 3000 nnou...si atunci il schimba aia tot (cred) sau il duci aici...un prieten de-al nostru de familie are un Vw Sharan 1.9TDi 116cp care tragea ca dracu de el si io crapat blocu motor si o mers in germania si o luat motor nou nout de 1.9 116cp 6 viteze nou nout cu 1000e cred. Si lo pus, perfect, si io bagat chip la 180 cp...sti cum mereee???pfoai! na hai k ma grabesc mai vb pa

SPer ca team ajutat si ne mai auzim! Bafta

O explicatie de nota 10.... Nu te supara dar cine te-a invatat pe tine ca asa lucreaza un cip, adica ii zice motorului ca este incins si atunci trage mai bine....

Nu o sa gasesti motor de vw/audi/seat nou nout cu 1000euro, garantat, si nici nu o sa-l poti duce la 180 cai, asa, doar din cip, trebuie si alte modificari.

Asa ca nu mai crede tot ce auzi, sau mai rau, nu mai inventa povesti, nu ma tin mare cunoscator in ale tuningului, dar nici tu, copil de 14 anisori nu da explicatii fantastice pe un forum plin de oameni care stiu cu ce se mananca mecanica.

Sper ca nu te-am deranjat, numai bine

P.s. Cutiile cu 6 trepte sunt etajate altfel decat cele de 5, dar banuiesc ca in conditiile unui condus normal nu o sa simti diferenta
nookie is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 13:41   #10
nookie

Stage 3
 
nookie's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 86
Default Re: audi a4 spre tuning...

ai facut ceva cu masina? pune niste poze eventual
nookie is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -