Am un audi a6 2001 1.9 tdi 115 cai si am o problema in sensul ca tremura caroseria destul de deranjant in relanti,de la ce poate sa fie?????suspectez tampoanele la cutie.
Tampoanele la motor sunt o problema la modelul acesta de masina, eu am schimbat 3 pana acuma la a mea si sunt destul de scumpe - 70e bucata. Verifica pe un elevator, dai scutul jos si vezi daca e scurs siliconul din ele.
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club] [4Tuning International] [VW]
Re: Rog ajutor disperat audi A6
nu iti trebuie neaparat elevator! poti face operatiunea si in curtea ta!
eu facusem accident cu un opel astra..si nu mai aveam tampoane la motor( facea ca toate alea motoru ), si m-am bagat pe sub ea si le-am inlocuit! parca a fost 100 ron bucata.Acu depinde si de masina
Hmmmm,am verificat tampoanele motor si sant ok,parca cel de la cutie din dreapta se misca mai mult decat ar trebui...am schimbat acum un an volanta si intr-adevar parca nu facea asa inainte,mentionez ca volanta nu a fost originala...