![]() |
Rog ajutor disperat audi A6
Am un audi a6 2001 1.9 tdi 115 cai si am o problema in sensul ca tremura caroseria destul de deranjant in relanti,de la ce poate sa fie?????suspectez tampoanele la cutie.
|
Re: Rog ajutor disperat audi A6
sau tampoanele motorului.
|
Re: Rog ajutor disperat audi A6
Tampoanele la motor sunt o problema la modelul acesta de masina, eu am schimbat 3 pana acuma la a mea si sunt destul de scumpe - 70e bucata. Verifica pe un elevator, dai scutul jos si vezi daca e scurs siliconul din ele.
|
Re: Rog ajutor disperat audi A6
nu iti trebuie neaparat elevator! poti face operatiunea si in curtea ta!
eu facusem accident cu un opel astra..si nu mai aveam tampoane la motor( facea ca toate alea motoru ), si m-am bagat pe sub ea si le-am inlocuit! parca a fost 100 ron bucata.Acu depinde si de masina |
Re: Rog ajutor disperat audi A6
Daca tampoanele de la motor sunt in regula poti suspecta volanta .
|
Re: Rog ajutor disperat audi A6
Hmmmm,am verificat tampoanele motor si sant ok,parca cel de la cutie din dreapta se misca mai mult decat ar trebui...am schimbat acum un an volanta si intr-adevar parca nu facea asa inainte,mentionez ca volanta nu a fost originala...
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:50. |
- Copyright 2026 4Tuning