Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-08, 11:07   #1
cleric72

Stage 2
 
cleric72's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 76
Question Ajutor chei de contact Audi A4

ok s-ar putea sa intreb o prostie dar stie cineva cum se pot schimba bateriile din cheile de contact de la un A4 2003 ? sau ce se poate face in caz ca a scazut puterea cheii si nu prea mai reactioneaza masina ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	S5001052.JPG
Views:	521
Size:	411.9 KB
ID:	640039   Click image for larger version

Name:	S5001053.JPG
Views:	429
Size:	401.9 KB
ID:	640040  
cleric72 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-08, 06:18   #2
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Ajutor chei de contact Audi A4

Se desface cheia introducand o surubelnita in spatiul acela de pe "burta" cheii pe partea opusa butoanelor si flexand cu grija.
Succes!
bluey is offline   Reply With Quote
Old 23-09-08, 16:32   #3
11tun

Stage 5
 
11tun's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 918
Member of:
[AUDI]
Default Re: Ajutor chei de contact Audi A4

dupa ce se schimba bateria trebuie si reprogramata cheia (nu stiu exact daca asa este denumirea acestei operatiuni ) ca tot nu va merge! asa am cumparat eu mai multe baterii, credeam ca sunt consumate cand de fapt trebuia programata cheia .
daca nu sti cum se face aceasta programare te poat ajuta cu explicatii din ce am reusit sa vad eu la baiatul care mi`a programat cheia .
11tun is offline   Reply With Quote
Old 23-01-09, 15:53   #4
aeddy

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1
Default Re: Ajutor chei de contact Audi A4

salut, speri sa primesti mesajul asta. vreau sa stiu si eu mai multe despre cum se programeaza si cum se scoate cheia..laun audi. unde ot sa ma duc sa rezolv problema,mai multe detalii. aeddy54 la yahoo .com
multumesc
aeddy is offline   Reply With Quote
Old 23-01-09, 16:36   #5
11tun

Stage 5
 
11tun's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 918
Member of:
[AUDI]
Default Re: Ajutor chei de contact Audi A4

pai eu am facut asa:
se baga o cheie in contacat si se pune contactul
se inchide usa
se introduce a doua cheie in incuietoarea de la usa si se tine apasat pe ambele butoane (deschis si inchis) folosindu`se ambele maini. In acelasi timp se roteste cheia spre dreapta (inchis) se tine cred doua secunde in pozitia inchis , apoi se roteste in acelasi mod spre deschis. Apoi se scoate cheia din usa si pe cea din contact si se repeta operatiunea schimband cheile intre ele!

eu am vazut aceasta operatiune la cineva care lucreaza in domeniu si m`a costat ceva ca sa`mi faca aceasta programare a cheilor. Am pus in practica aceasta metoda si merge.
11tun is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 14:07   #6
turbocip

Stage 4
 
turbocip's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 218
Default Re: Ajutor chei de contact Audi A4

Hai sa va dau varianta 2 adaptare cheie Audi A4 2002 / testata pe masina mea si merge 100% :

• intri in masina
• apesi pe butonul de deschis masina de pe telecomanda
• pui contactul
• astepti sa se stinga ledul de la immo
• iei contactul
• scoti si cheia
• si apesi din nou pe deschis

Thats all !
orice alta intrebare o puteti adresa folosind pagina de Contact a site-ului din semnatura mea sau direct aici pe Forum 4Tuning.ro
__________________
◄◄◄ www.turbocip.ro ►►►
Diagnoza & Chiptuning - Partener TCMTurbo zonele Ilfov & Bucuresti
FEEDBACK - Activez Functiile RANGE/Cornering/Rollup-down - Telefon:0722.384.553
turbocip is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 00:00   #7
h3rodot
Audi Driver

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 177
Member of:
[AUDI]
Default Re: Ajutor chei de contact Audi A4

mi se par stupide operatiile astea. Cred ca sunt facute de fantezie ca sa mergem ca fraierii la "meseriasi sa ne ia banii. Si eu mi-am schimbat bateria la cheie si stateam langa masina si nu se deschidea din telecomanda. dupa ce am deschis-o odata din portiera prin introducerea efectiva a cheii, telecomanda a mers si de la 50 de m.
A4 2003
__________________
h3rodot is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 18:09   #8
bologa_ady

Stock
 
bologa_ady's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 7
Default Re: Ajutor chei de contact Audi A4

Salutare,
Am un audi a4 b7 din 2005 si am o problema cu inchiderea centralizata. Mai exact nu mai functioneaza de la cheie. Am schimbat bateriile si tot nu mergea.. pe urma m-am dus la un electrician care a incercat sa imi reprogrameze cheile dar surpriza: pe tester nu imi vede nici o cheie si implicit nu a reusit sa le programeze. Ma indoiesc ca ambele chei s-au stricat in acelasi timp, mai degraba inclin sa cred ca problema e de la masina. Daca m-ar putea ajuta si pe mine cineva cu un sfat as fi recunoscator
bologa_ady is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 20:06   #9
spiridon

Stage 2
 
spiridon's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 65
Default Re: Ajutor chei de contact Audi A4

Incearca sa le programezi cu vag-com-ul
spiridon is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -