Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 22-10-07, 17:50   #1
johnny_cv9

Stage 2
 
johnny_cv9's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 30
Default led ars

zi dimineata cand sa plec la scoala...stateam in masina sa se incalzeasca motoru un pic...si cand am aprins farurile...imi sare in ochi ledu de la faruri care palpaia....cand am ajuns la scoala si ma uitai la el nu se mai aprindea deloc...are cineva idee cum se schimba acest led sau daca se schimba
johnny_cv9 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 18:51   #2
johnny_cv9

Stage 2
 
johnny_cv9's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 30
Default Re: led ars

si inca ceva...dak are cineva cartea masinii de la un a4 modelu' 2000-2004 in engleza sau in romana il rog sa mi-o trimita si mie pe mail... johnny_cv9@yahoo.com
multumesc!
johnny_cv9 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 17:26   #3
turbonetta©

Stage 5
 
turbonetta©'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 868
Member of:
[AUDI]
Default Re: led ars

si tatalui meu i s-a intamplat acelasi lucru...de rezolvat nush cum se poate rezolva si nu cred ca e mare problema sa se fi ars un led
turbonetta© is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 18:59   #4
johnny_cv9

Stage 2
 
johnny_cv9's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 30
Default Re: led ars

Quote:
Originally Posted by turbonetta© View Post
si tatalui meu i s-a intamplat acelasi lucru...de rezolvat nush cum se poate rezolva si nu cred ca e mare problema sa se fi ars un led
am rezolvato ieri...l-am descfacut butonul ala si am schimbat ledurile de sus deoarece cel din dreapta de sus din colt nu mai mergea
johnny_cv9 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-07, 12:53   #5
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default Re: led ars

Quote:
Originally Posted by johnny_cv9 View Post
am rezolvato ieri...l-am descfacut butonul ala si am schimbat ledurile de sus deoarece cel din dreapta de sus din colt nu mai mergea
si eu am patit exact la fel,cu acelasi led.Trebuia inlocuit...
GTRs is offline   Reply With Quote
Old 04-11-07, 14:38   #6
crs_ica

Stock
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1
Default Re: led ars

Salut baieti...! Aceeasi problema cu led-ul ars o am si eu la masina mea...As vrea sa stiu cum se poate desface comutatorul respectiv..pentru ca mi-e mila sa bag surubelnita in el la nimereala......De asemnea la mine s-au ars si led-urile de langa prizele de aer....Daca stiti cum se desfac si acelea pentru a inlocui led-urile si vreti sa ajutati un incepator in ...Audi,..va multumesc frumos....
crs_ica is offline   Reply With Quote
Old 04-11-07, 15:23   #7
mishu67ro

Stage 2
 
mishu67ro's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 67
Default Re: led ars

Quote:
Originally Posted by crs_ica View Post
Salut baieti...! Aceeasi problema cu led-ul ars o am si eu la masina mea...As vrea sa stiu cum se poate desface comutatorul respectiv..pentru ca mi-e mila sa bag surubelnita in el la nimereala......De asemnea la mine s-au ars si led-urile de langa prizele de aer....Daca stiti cum se desfac si acelea pentru a inlocui led-urile si vreti sa ajutati un incepator in ...Audi,..va multumesc frumos....
Demontarea este usor de facut.Trebuie doar sa apesi spre interior comutatorul si sa-l rotesti putin spre dreapta (ca si cum ai aprinde pozitia)si sa-l tragi afara (nu forta trebuie sa iasa usor).
mishu67ro is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 15:10   #8
johnny_cv9

Stage 2
 
johnny_cv9's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 30
Default Re: led ars

Quote:
Originally Posted by mishu67ro View Post
Demontarea este usor de facut.Trebuie doar sa apesi spre interior comutatorul si sa-l rotesti putin spre dreapta (ca si cum ai aprinde pozitia)si sa-l tragi afara (nu forta trebuie sa iasa usor).
si dupa ce l-ai scos de acolo si i-ai tras mufa aia din spate...se desface in 3 bucati ca sa ajungi la leduri ...prima bucata e rama sunt pe ea semnele de la faruri...a doua bucata e cea din spate....si in final ultima bucata care iese cu tot cu buton
johnny_cv9 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 15:12   #9
johnny_cv9

Stage 2
 
johnny_cv9's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 30
Default Re: led ars

Quote:
Originally Posted by GTRs View Post
si eu am patit exact la fel,cu acelasi led.Trebuia inlocuit...
si l-ai inlocuit cu acelasi tip de led
johnny_cv9 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 23:43   #10
sarpele

Stage 2
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 50
Default Re: led ars

si eu am patit la fel tot cu aceleasi leduri......dimineata ma apuc sa le schimb ! multumiri pentru detaliile oferite !
sarpele is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -