Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 24-10-17, 18:16   #1
nicudodo12

Stock
 
Join Date: Oct 2017
Posts: 2
Default Audi A6 2003 nu trage , e moarta.

Salutari masinistilor , pasionatilor si simplilor conducatori , vin cu o problema care am vazut ca este frecventa la aceasta masina , desi nu gasesc rezolvare .
Am plecat intr-o dimineata cu masina , am facut vreo 25 de km , pana la un prieten , apoi cand sa ma intorc am observat ca masina nu trage , deloc . Un vecin mecanic mi-a pus un tester pe ea , nush daca VAG-COM , mi-a spus ca e senzorul de la pedala de frana *comutator* , l-am schimbat imediat , a sters eroarea , nimic schimbat , masina trage la fel de greu . Am mai citit ca ar fi si turbina de vina prin alte locuri , sau clapeta de acceleratie , uni spun ca ar intra in limp mode , dar masina nu scoate fum de niciun fel , nici alb nici negru nici violet , delocc nici turata la maxim , sunt al 2 lea proprietar , si cel de dinainte a tinut-o din scurt in ceea ce priveste motorul . Tin sa precizez ca inaintea acestei probleme cu 2 saptamani a inceput sa imi apara martorul ABS in bord , iar cand acesta se stinge se aprinde ESP si vice versa . Tot acel mecanic cu testul mi-a zis ca ar fi un contact prost pe la fire care de asemenea ar afecta si motorul. Daca aveti ceea mai mica ideea sau o suspiciune care poate fi verificata usor astept raspunsuri voastre.
Motorul este 2.5 quattro , 132 Kw (180 cai) softata la 210 la 2-3 luni dupa ce a fost cumparata.
nicudodo12 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -