Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-14, 17:19   #1
simo77

Stage 1
 
simo77's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 14
Default problema A3 cod motor AGN

Abia ce mi-am achizitionat un audi A3 din 99' foarte mandru de masina motor 1.8 125 cp cod motor AGN full option nava spatiala.
Cand am luat masina cel ce mi-a vandut-o mi-a zis ca masina cand se incalzeste nu mai trage ca atunci cand este rece, am zis ok lasa ca vad eu ce e de facut. Tin sa precizez ca am venit cu masina pe autostrada Bucuresti - Pitesti cu 220 fara stres, dar masina si cand este rece si cand este calda are acest lag intarziere in acceleratie. Cu toate ca sunt cu piciorul in podea turometrul se tureaza dar masina nu prea alearga cum ar trebuii da in nas, daca o iau usor nu este nici o problema daca incerc sa dau in ea la fel face .
Fostul propietar a zis ca a schimbat ambreaiajul si ca ar trebuii aerisit cand dau 1-a face un zgomot ca si cand nu ai apasa ambreiajul pana la capat daca te grabesti se aude un trosnit ceva, daca il iau usor intra dar intra mai greu. Tin sa precizez ca in momentul in care motorul este oprit nu face acest lucru si restul vitezelor merg impecabil.

Ma poate ajuta cineva, am crezut ca este termostatul ca nici ala nu mergea ramanea pe deschis l-am schimbat acum sta in 90 grade dar masina face la fel.
Astept pareri opinii

Multumesc anticipat
simo77 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -