Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 05-05-13, 01:25   #1
Dragosh1

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 13
Default AJUTORR

Am o problama la masina la a4 1.8 .......am mers cu masina si se auzea un trancanit la viraje...dupa 10km am calcat putin mai tare acceleratia intr-un deal..dupa am tras pe dreapta mam uitat sa vad ce se intampla si nimic...dau sa plec si nu a mai plecat de pe loc se aude un trancanit.....pe jos am gasit o garnitura de fier cred si vre'o 3 bile....(rulmenti) cred. Acum nu stiu sigur dar am vorbit cu niste mecanici din care unu spun ca s-a dus capul de planetara alti spun ca poate a sarit din suruburi..si mi'au spus ca daca e iesit din suruburi pot sa le prind la loc acolo si pot merge cu 40 50km la un service.masina e la 13 km de service si so aduc pe platforma ma ajunge injur de 160 ron si nu imi comvine....E CRIZA ....imi puteti da un raspuns sau un sfat?...Mersi!!
Dragosh1 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-13, 19:22   #2
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: AJUTORR

Quote:
Originally Posted by Dragosh1 View Post
Am o problama la masina la a4 1.8 .......am mers cu masina si se auzea un trancanit la viraje...dupa 10km am calcat putin mai tare acceleratia intr-un deal..dupa am tras pe dreapta mam uitat sa vad ce se intampla si nimic...dau sa plec si nu a mai plecat de pe loc se aude un trancanit.....pe jos am gasit o garnitura de fier cred si vre'o 3 bile....(rulmenti) cred. Acum nu stiu sigur dar am vorbit cu niste mecanici din care unu spun ca s-a dus capul de planetara alti spun ca poate a sarit din suruburi..si mi'au spus ca daca e iesit din suruburi pot sa le prind la loc acolo si pot merge cu 40 50km la un service.masina e la 13 km de service si so aduc pe platforma ma ajunge injur de 160 ron si nu imi comvine....E CRIZA ....imi puteti da un raspuns sau un sfat?...Mersi!!
remorcata
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-13, 23:23   #3
Dragosh1

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 13
Default Re: AJUTORR

Ma'm dus si ma'm uitat la roata si e scoasa din roata planetara...nu mai am rulmenti si garnitura aia de fier acolo....am verificat planetara si am impinso si am traso si cred ca e buna ca doar putin se impingea.....nu'j ce sa va mai spun...sa ii pun rulmenti si garnitura inapoi ....asta ar fii cauza?
Dragosh1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -