Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-12, 19:07   #1
tracky

Stage 5
 
tracky's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 852
Member of:
[VW]
Default Probleme Turbo A6

Un prieten are un audi a6 din 2003 , motor 1.9 tdi 131 cai .
Are urmatoarea problema : il lasa turbo in mers la accelerari medii spre puternice . Isi revine dupa ce ii da cheie din nou . Plus ca atunci cand intra turbo se aude fasait ca si cum ar scapa din presiunea din turbo .
Intercooler-ul nu cred ca poate fi problema pt ca l-a schimbat recent. Care ar fi problemele si care sunt solutiile ?
Si daca-mi recomandati si un service bun in Bucuresti si acceptabil la pret , v-as fi recunoscator .
__________________
Death gotta be easy 'cause life is hard ..
Owned :

L o w - r i d e r
tracky is offline   Reply With Quote
Old 18-02-12, 17:28   #2
aly_vo

Stage 2
 
aly_vo's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 31
Default Re: Probleme Turbo A6

SA se uite bine la furtunul care iese din turbo si intra in teava de dedesubt si la furtunul intre acea teava si intercooler, ori s-au desfacut din coliere ori sunt fisurate. sa verifice si tubulatura care duce aerul comprimat in adimsie.

Cheers,
aly_vo is offline   Reply With Quote
Old 18-02-12, 19:27   #3
universcomimpex

Stage 5
 
universcomimpex's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 519
Member of:
[AUDI]
Default Re: Probleme Turbo A6

Quote:
Originally Posted by tracky View Post
Un prieten are un audi a6 din 2003 , motor 1.9 tdi 131 cai .
Are urmatoarea problema : il lasa turbo in mers la accelerari medii spre puternice . Isi revine dupa ce ii da cheie din nou . Plus ca atunci cand intra turbo se aude fasait ca si cum ar scapa din presiunea din turbo .
Intercooler-ul nu cred ca poate fi problema pt ca l-a schimbat recent. Care ar fi problemele si care sunt solutiile ?
Si daca-mi recomandati si un service bun in Bucuresti si acceptabil la pret , v-as fi recunoscator .
http://www.universauto.ro/service.html si vedem ce are punem vagul si vedem ori un furtun daca zici ca se aude un fisait dacu luatul contactului si pusu la loc si merge ar fi regulatorul de presiune in functie de da pozitiv sau negativ deviation iti dai seama
universcomimpex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -