Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Alte discutii Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 19-10-07, 15:52   #1
macce

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1
Default Anbreiaj 307

o rugaminte am la cei care au cunstinta in cauza, de unde pot gasi ambreiaj pentru 307. piese, preturi si alte alea, multam
macce is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 17:16   #2
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Anbreiaj 307

Quote:
Originally Posted by macce View Post
o rugaminte am la cei care au cunstinta in cauza, de unde pot gasi ambreiaj pentru 307. piese, preturi si alte alea, multam
salut.daca ai deja ambreiaj de 307 si e defect se poate remedia.

tin sa te anutn ca detin un 307 1.4 hdi din 2003.si ambreiajul la masina e mai mult decat nashpa.trebuie aerisit din 3 in 3 luni.altfel nu`mi mai prinde delok.acuma sincer nu stiu daca doar eu am aceasta problema sau si ceilalti dar recunosc ca 307 are multe probleme cu ambreiajul.

Deci daca la tine nu functioneaza bine ai putea sa il aerisesti.

Iar daca tot vrei sa-ti cumperi ambreiaj lasa-mi un pm si iti dau un numar de telefon din BH .Tipu aduce orice piesa din Ungaria.

Salut
__________________
EPIC FAIL!!!
Quote:
soosy wrote :
caut pleoapa gen clasica...adevarul este ca am gasit nou la 20 eu dar deocamdata fara fonduri si prioritar ar ramane chederele
sa vad cum intra ce si mai intra
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 20:16   #3
PH86KLA

Stage 2
 
PH86KLA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 48
Default Re: Anbreiaj 307

ce probleme ati avut cu ambreiajul ca am si eu un 307 2.0hdi si e cam tare pedala. cumva e stricat? sau trebuie sa-l aerisesc? de intrat, intra bine in viteze si nu am avut probleme.
PH86KLA is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 10:32   #4
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Anbreiaj 307

Quote:
Originally Posted by PH86KLA View Post
ce probleme ati avut cu ambreiajul ca am si eu un 307 2.0hdi si e cam tare pedala. cumva e stricat? sau trebuie sa-l aerisesc? de intrat, intra bine in viteze si nu am avut probleme.
daca cupleaza cum trebuie si se ridica la loc pedala, n-are nimic. Aerisirea nu inmoaie pedala prea mult din cate stiu eu
sebaaa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -