Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Alte discutii Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 25-07-10, 14:25   #1
mario_de_br

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 6
Unhappy o intrebare despre peugeot 407 20 hdi

sal am si eu o problema la peugeot-ul meu 407 la o anumita perioada de timp cam 2 saptamani imi scoate fum negru si imi oscileaza turometru intre 1500-2000 de ture si imi da in nas ca si cum nu sar alimenta am schimbat EGR-ul si clapeta de acceleratie filtrele si degeaba face la fel am fost la peugeot in braila nu ii da nimeni de cap dak a mai avut cineva vreo problema asemanatoare si dak ar putea sa ma ajute multumesc mult
mario_de_br is offline   Reply With Quote
Old 25-07-10, 14:29   #2
bodyn

Stage 5
 
bodyn's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 5,213
Member of:
[Opel]
Default Re: o intrebare despre peugeot 407 20 hdi

Quote:
Originally Posted by mario_de_br View Post
sal am si eu o problema la peugeot-ul meu 407 la o anumita perioada de timp cam 2 saptamani imi scoate fum negru si imi oscileaza turometru intre 1500-2000 de ture si imi da in nas ca si cum nu sar alimenta am schimbat EGR-ul si clapeta de acceleratie filtrele si degeaba face la fel am fost la peugeot in braila nu ii da nimeni de cap dak a mai avut cineva vreo problema asemanatoare si dak ar putea sa ma ajute multumesc mult
Pusa pe tester si nu au reusit sa determine?poate este turbina de vina,consuma ulei?injectoarele sunt ok?
bodyn is offline   Reply With Quote
Old 25-07-10, 14:44   #3
mario_de_br

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 6
Default Re: o intrebare despre peugeot 407 20 hdi

injectoarele sunt ok baga la parametrii normali turbina intr-adevar e putin obosita dar nu imi face probleme pt k turbina in general ori functioneaza ori nu
chiar nu stiu ce sa ii mai schimb k sa functioneze am fot la majoritatea service-urilor din braila pur si simplu nu stie ce sa ii faca
mario_de_br is offline   Reply With Quote
Old 25-07-12, 11:32   #4
gykutza2000

Stock
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 1
Default Re: o intrebare despre peugeot 407 20 hdi

am cumparat si eu un peujeot 407 recent si are aceeasi problema nu mam dus pana acum pe la mecanici dar urmeaza ai rezolvat cv cu al tau pana acum
gykutza2000 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -