Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Alte discutii Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-09, 15:15   #1
dilimach3

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 46
Unhappy Piese Peugeot 206 Sedan

Care poate sa imi zica si mie unde pot gasi filtru de aer pentru peugeot-ul meu 206Sedan (cod:CA9752) ca am cautat cam peste tot si nimic Am inteles ca se gaseste foarte greu filtru de aer cu acel cod. am intrebat la service si mi s-a raspuns ca se gaseste fffoarte greu pentru modelul care il am eu fiindca e mai nou de aceea . ca sa pun de la alte modele de peugeut nu se potriveste. dau o bere care imi zice si mie unde pot gasi
dilimach3 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-09, 16:02   #2
florinfty

Stage 5
 
florinfty's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 536
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Piese peugeot206Sedan

Ce motor ai? poti sa pui o poza cu motorul? Si eu am cautat filtru pentru de aer si dupa cod nu s-a potrivit nimic, deci l-am desfacut pe cel vechi si am mers cu el la magazin. Eu vorbesc aici despre filtre Mann.
florinfty is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 21:41   #3
dilimach3

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 46
Default Re: Piese Peugeot 206 Sedan

un lucru e ciudat masina in cauza are motor 1,4 55KW 75CP iar filtru (daca cautati pe site oficial fram-marca filtrului)este destinat masinilor peugeot si citroen cu motor de 1,4 66kw si 90CP model peste '03 deci trageti singuri concluzia.Am avut neplacuta experienta sa vreau sa il schimb si sa nu il gasesc,cea mai buna solutie gasita de mine a fost :dus la reprezentanta cumparat de acolo(pret 75 RON)de la alt model de pug. si schimbat in fata blocului,am uitat sa specific ca am cautat in 2 orase am gasit dar la sume exorbitante.ASA CA POSESORILORPE PUG206 SEDAN ce nu va spune reprezentanta este ca FILTRELE FRAM SUNT "WASHBLE" SE POT CURATA CU APA CALDUTA(dati un search cu google "fram" si gasiti acolo cum se face).Dca vreti sa cautati filtru aer mai ieftin sau altfel intrebati de PUG 206 1,4 66KW 90CP si gasiti pana si de la citroen numai sa aveti in vedere ca orice mica diferenta poate afecta performanta sau consumul(in limite rezonabile 1-2 CP max sau cateva gr de combustibil)MULT NOROC in gasirea unei solutii convenabila
dilimach3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -