Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Zona tehnica Peugeot

Zona tehnica Peugeot Zona tehnica, secrete, tips&tricks Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 24-05-14, 11:23   #1
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default piese 206 GTI pe 1.4

salut.masina in cauza 206,1.4 benzina,2002

problema nr 1 : (sa nu mai deschid alt topic) mi se opreste motorul in mers,mi s-a intamplat numai in intersectii,dupa ce calc ambreiajul,se opreste motorul,nu face mereu asta,numai cand vrea ea...martori aprinsi in bord nu am.filtre si ulei schimbate de fostul proprietar cu 3-400 km in urma.

Problema nr 2 : as cam vrea un plus de putere din partea motorasului,si as vrea sa va intreb daca se potrivesc ceva piese de pe 206 GTI,si aici ma refer la galeria de evacuare/admisie,clapeta acceleratie si alte piese...si cel mai important,ma ajuta cu ceva daca schimb astea?momentan sunt in anglia,si ma gandeam ca pe viitor sa cumpar un gti complet, cu mecanica relativ buna,si sa pun pe 1.4 al meu,astfel trec si de la tamburi la discuri(spate),plus etrieri si discuri de gti fata.nu as vrea sa fac swap din cauza asigurarii(motiv pt care am si optat pt 1.4).

PS:nu ma astept la 200cp,dar macar o crestere cat de cat sesizabila...
__________________


O masina te duce dintr-un loc in altul,o masina buna te duce dintr-una intr-alta
dany2good4u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -