Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Zona tehnica Peugeot

Zona tehnica Peugeot Zona tehnica, secrete, tips&tricks Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-12, 23:28   #1
sacal19

Stage 3
 
sacal19's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 115
Default probleme 1.4 benzina

sal postez pentru un prieten care are o problema cu debimetru, a fost cu masina la service iar cei de acolo i-au spus ca trebuie schimbat atat debimetru cat si cipu de la cheie si cel de la contact.
practic masina uneori cand dai sa o calci se pune in nas... ca si cum se ineaca.. a fost cu ea la un service si i au spus ca era de la debimetu au sters codul si de moment a meres dar in scurt timp tot apare aceiasi problema..
intrebare mea este daca se poate schimba doar debimetru sau mai trebuie altceva pe langa asta?
multumesc
sacal19 is offline   Reply With Quote
Old 23-08-13, 16:10   #2
VLS.u

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 8
Default Re: probleme 1.4 benzina

Quote:
Originally Posted by sacal19 View Post
sal postez pentru un prieten care are o problema cu debimetru, a fost cu masina la service iar cei de acolo i-au spus ca trebuie schimbat atat debimetru cat si cipu de la cheie si cel de la contact.
practic masina uneori cand dai sa o calci se pune in nas... ca si cum se ineaca.. a fost cu ea la un service si i au spus ca era de la debimetu au sters codul si de moment a meres dar in scurt timp tot apare aceiasi problema..
intrebare mea este daca se poate schimba doar debimetru sau mai trebuie altceva pe langa asta?
multumesc
Salut! vezi sa nu fie clapeta de acceleratie care daca nu primeste cum trebuie comanda sa se deschida la acceleratie brusca se pune in nas.
VLS.u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -