Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Zona tehnica Peugeot

Zona tehnica Peugeot Zona tehnica, secrete, tips&tricks Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 24-04-10, 20:27   #1
Vulturica

Stage 1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 13
Default Problema Scaun Peugeot 206

Astazi, scaunul soferului unui prieten care are un 206 1.4 HDi in 2 usi, s-a cam...stricat. Ideea este ca scaunul a fost dat normal pe spate si cand a vrut sa-l ridice sus la loc, teoretic se bloca singur in pozitia in care a fost reglat, insa nu mai face asta, nu se mai ridica, apoi am reusit sa-l facem sa ramana in pozitia aceea insa nu mai poate fi dat inapoi, ci doar in fata ...

Aparent mecanismul nu are nicio problema, ne-am uitat la scaunul din dreapta si totul e ok, nu pare a fi vreo problema ...
Aveti idee ce s-ar fi putut intamplat ? De ce nu poate fi data maneta in spate ? ... este pur si simplu blocata, poate fi data doar in fata ... ne-a disperat
Vulturica is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 22:56   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Problema Scaun Peugeot 206

Se demmonteaza scaunul si tapiteria din zona articulatiei;doar asa se poate evalua defectul.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 25-04-10, 11:42   #3
Vulturica

Stage 1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 13
Default Re: Problema Scaun Peugeot 206

Am facut asta, arcurile sunt la locurile lor, in pozitia in care trebuie sa fie si la fel si toate celelalte elemente, poate ne-a scapat vreunul, urmeaza sa-l mai desfacem.
Vulturica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -