Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 29-12-08, 03:28   #31
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

eu am ajuns la un punct in care credeam ca mi-am gasit jumatatea, nu-mi puteam imagina viata fara el si as fi facut aproape orice pt el si incercam tot timpul sa fac totul cat mai frumos si la un moment-dat mi-am dat seama ca nu era exact ceea ce imi doream... am inceput sa ne certam f des si pana la urma am renuntat. cu timpul m-am resemnat... as putea si acum sa ma impac, dar consider ca nu mai are rost... a disparut tot ce era frumos... a disparut magia nu va mai fi niciodata ca la inceput...

nu merg pe principiul -> "te iubesc pt ceea ce esti!", merg pe principiul -> "te iubesc pt ceea ce sunt, cand sunt cu tine"

daca nu te iubeste cum iti doresti, inseamna ca nu te iubeste suficient.
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 29-12-08, 10:47   #32
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

O sa ajungi sa intelegi si tu odata ca life is not perfect, fairy-tales don't exist si ca jumatatea ti-o gasesti in momentul in care si tu si el sunteti dispusi sa cedati cate putin unul de la celalalt...

Banuiesc ca inca nu ai trecut primul sfert de suta, asa ca nu cauta tu jumatati.. cauta-ti "bucati" acum cat mai poti, ca dupa aceea cand o sa fi o babuta cu pieptul lasat o sa tot ai timp de mosuleti .. cu alte chestii lasate, care te inteleg si te iubesc
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 29-12-08, 16:59   #33
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
O sa ajungi sa intelegi si tu odata ca life is not perfect, fairy-tales don't exist si ca jumatatea ti-o gasesti in momentul in care si tu si el sunteti dispusi sa cedati cate putin unul de la celalalt...

Banuiesc ca inca nu ai trecut primul sfert de suta, asa ca nu cauta tu jumatati.. cauta-ti "bucati" acum cat mai poti, ca dupa aceea cand o sa fi o babuta cu pieptul lasat o sa tot ai timp de mosuleti .. cu alte chestii lasate, care te inteleg si te iubesc
Nu caut jumatatea... din punctul meu de vedere asta e doar o poveste. o sa gasesc pana la urma pe cineva care sa ma completeze si cam atat.

Cum zicea si Psycho intr-un post anterior... "prefer sferturi" asa ca give me a brake... "love is an allusion full of false hopes and dreams"
Nu pot sa cred ca exista jumatatea, exista doar o persoana foarte lasatoare care iti accepta toate prostiile pe care le faci si trece peste fara resentimente!

Last edited by bodyspeed; 30-12-08 at 00:17.
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 29-12-08, 17:36   #34
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
Banuiesc ca inca nu ai trecut primul sfert de suta, asa ca nu cauta tu jumatati.. cauta-ti "bucati" acum cat mai poti, ca dupa aceea cand o sa fi o babuta cu pieptul lasat o sa tot ai timp de mosuleti .. cu alte chestii lasate, care te inteleg si te iubesc
Daca vorbesti asa la 19 ani..., la 25 te consideri si mai batran
Depinde mult de situatie...sunt persoane care au gasit persoana iubita/u , jumatatea la 30 ani,,, Si au inceput sa traiasca o viata care nu isi imaginau
ca o vor putea trai
Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
o sa gasesc pana la urma p cineva care sa ma completeze si cam atat.
No , is not fair ,partea cu completatu trebuie reciproc distribuita , tu sa il completezi.. el sa te comleteze

Quote:
Originally Posted by joy4
exista doar o persoana foarte lasatoare care iti accepta toate prostiile pe care le faci si trece peste fara resentimente!
Corect , dar de ce cand vine vorba si de noi,acele prostioare ..devenim brusc condamnari,toate prostioarele care se pot trece cu vederea devin probe intr-un proces..unde esti singurul vinovat !!

Last edited by bodyspeed; 29-12-08 at 17:53.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 29-12-08, 21:58   #35
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
nu poti sa cred ca exista jumatatea, exista doar o persoana foarte lasatoare care iti accepta toate prostiile pe care le faci si trece peste fara resentimente!
100% nu exista, dar ce te faci cand orice gest, decizie, gand vine in acelasi timp identic din ambele parti? Depinde foarte mult dupa cine ne uitam, poate jumatatea noastra nu e exact ce ne dorim initial si o descoperim pe parcurs.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 29-12-08, 23:47   #36
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
100% nu exista, dar ce te faci cand orice gest, decizie, gand vine in acelasi timp identic din ambele parti? Depinde foarte mult dupa cine ne uitam, poate jumatatea noastra nu e exact ce ne dorim initial si o descoperim pe parcurs.
Bine punctat ,as mai adauga ,atat timp cat pentru persoana pe care o consideri ca ti-ar fi jumatatea faci anumite lucruri ,anumite schimbari , gesturi ...descoperi cu timpu., ca pentru alta persoana nu ai fi dispus sa faci..,Se nasc intrebari..

Hmm., e intersant ca desi se intampla rar .. se intampla si simtirile ,trairile..iti dau ocazia sa faci un gest ,sa ai o decizie ..indentica cu cea a jumatatii .. idea e ca pe moment ti se pare ..pura intamplare,pe parcurs relizezi.. ca era altceva.

cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Lucru acesta se simte .se traieste ..ai impresia ca stii persoana de mult timp..., ca stii ce gandeste si simte , prietenia sau iubirea se leaga de la sine, comunicarea e usoara, placerea de a fi impreuna este maxima .Un sentimet aparte isi face simtita prezenta si o altfel de atractie isi face loc ,e altfel , nu e doar fizica ,sexuala, emotionala, ci relatia de acest tip trece dincolo de senzatiile intalnite pana acum..
Jumatatea are un rol in destinul nostru ne ajuta sa depasim o mare problema, ne poate influenta pozitiv viata , doar sa ii acorzi sansa si vorba lui @xxdadixx sa fim atenti sa ii acordam timp persoanei cu care am avut momente din cele amintite.. Nu cred ca o persoana..poate sa ne completeze perfect de prima data (poate sa ne completeze dar sa nu se ridice la asteptarile noastre)..dar cu timpu alocat poate deveni the best half..
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 13:01   #37
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

iti dai seama atunci cand vezi ca si ea simte la fel. degeaba tu dai tot si viata din tine si te astepti sa primesti la fel. aparentele inseala. si inseala mai racu decat inseala o femeie. nu te dezamageste persoana respectiva de dezamagesc asteptarile pe care le ai de la ea. poate am sperat prea mult. poate am visat prea mult. ofer ceea ce ai si speri sa primesti macar pe jumatate. sa nu ramai doar cu sperante si vise.
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 16:46   #38
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Thumbs up Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post

Stii cum e treaba aici ..cand vine vorba decat de vorbe.., e greu ,e foarte greu.
Fapte , degeaba vorbeau facem aia ,si pe aia , si pe cealalta si 2 copii lalala ..cand poate nici unu, nici celalalt nu facea nimic
hai sa iti spun ca urmau s se mute impreuna .. si lui nu ii era frica sa se lege .. asa unu la mana si doi la mana dupa ce s-au certat el a facut aproape imposibilul sa se impace .. lucruei pe care altii nu le-ar face ... a lasat la oparte mandrie .. tot .. a uitat de faptul ca e barbat si s-a injosit ... poate chiar nu trebuia sa o faca dar a facut-o ca a simtit ... dar cand nu ti se raspunde ... e urat .. nu merita ... nu merita nici el asa ceva ... si nu merita nici ea sa i se faca ce i s-a facut .. dar viata merge inainte .. cand va realiza ce a pierdut va fii tarziu .. probabil nu va mai vrea el ..

just dance
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 18:09   #39
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
hai sa iti spun ca urmau s se mute impreuna .. si lui nu ii era frica sa se lege .. asa unu la mana si doi la mana dupa ce s-au certat el a facut aproape imposibilul sa se impace .. lucruei pe care altii nu le-ar face ... a lasat la oparte mandrie .. tot .. a uitat de faptul ca e barbat si s-a injosit ... poate chiar nu trebuia sa o faca dar a facut-o ca a simtit ... dar cand nu ti se raspunde ... e urat .. nu merita ... nu merita nici el asa ceva ... si nu merita nici ea sa i se faca ce i s-a facut .. dar viata merge inainte .. cand va realiza ce a pierdut va fii tarziu .. probabil nu va mai vrea el ..

just dance
Hmm., dacă ziceai aşa de la început,
Eu credeam că au fost doar vorbe, nu orice bărbat e capabil şi de fapte..,
Adevarul e trist , acum înţeleg circumstanţele.., deloc favorabile unei relaţii avansate , de o mutare împreuna.., de tot ce vorbeau ei, Nu cunosc toate circumstanţele ,de ce ea nu a acceptat ?, (frica, teamă de implicare, nesiguranţa că ea nu putea avea aceeleaşi sentimente ... sau frica de acele sentimente )
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 00:01   #40
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

poate ma asteptam la mai mult din partea ei. sa accepti o cerere in casatorie tre sa existe cateva sentimente. nu este un joc. problema sta asa....ea a zis multe si nu a demontrat ca le poate indeplini iar eu nu am zis nimic si am preferat sa afc ceva. fapte nu vorbe. daca pe ea o incalzeau mai mult vorbele sa ramana cu vorbele. paote chiar nu ma merita. poate nu mi-a zis decat vorbe in vant. cienva o sa aiba de pierdut. din parerea mea nu cred ca eu. asta a vazut de la inceputul relatiei noastre , ca nu stiu da imi exprim sentimentele. asta e defectul meu. prefer faptele decat promisiuni si vorbe in vant. eram dispus sa renunt la tot pt ea si ea se pare ca nu era in stare sa afca la fel. ea zicea ca e in stare dar nu a demonstrat,eu nu am zis ca sunt in stare dar vroiam sa ii demonstrez. mai avea de asteptat 5 zile. 5 zile blestemate. m-a supartat un an jumatate si nu m-a mai putut suporta 5 zile. sper sa isi dea seama intr-o zi de tot.
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 00:32   #41
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
iti dai seama atunci cand vezi ca si ea simte la fel. degeaba tu dai tot si viata din tine si te astepti sa primesti la fel. aparentele inseala. si inseala mai racu decat inseala o femeie. nu te dezamageste persoana respectiva de dezamagesc asteptarile pe care le ai de la ea. poate am sperat prea mult. poate am visat prea mult. ofer ceea ce ai si speri sa primesti macar pe jumatate. sa nu ramai doar cu sperante si vise.
ai perfecta dreptate,dai tot ce poti,incerci sa faci sa fie cat mai bine,sa se simta bine,sa vada ca iti pasa de ea si tu ce primesti? NIMIC,absolut nimic
asa nu mai are rost sa iti bati capu; te retragi in suferinta si dezamagire
nu ea te-a dezamagit,pe moment nu iti dai seama de acest lucru,te-a dezamagit cum a reactionat la ce faci pentru ea si la ce te asteptai din partea ei, si uite asa tu ramai cu juliturile si ea crede ca ii ceva normal,dar nah asta este mergem mai departe ca intr-un razboi,ce nu te doboara te face mai puternic poate chiar invingator odata si odata ....
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 11:56   #42
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Quote:
Originally Posted by vlad_VSV View Post
asa nu mai are rost sa iti bati capu; te retragi in suferinta si dezamagire
Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG
poate ma asteptam la mai mult din partea ei. sa accepti o cerere in casatorie tre sa existe cateva sentimente. nu este un joc. problema sta asa....ea a zis multe si nu a demontrat ca le poate indeplini iar eu nu am zis nimic si am preferat sa afc ceva. fapte nu vorbe. daca pe ea o incalzeau mai mult vorbele sa ramana cu vorbele. paote chiar nu ma merita. poate nu mi-a zis decat vorbe in vant. cienva o sa aiba de pierdut. din parerea mea nu cred ca eu. asta a vazut de la inceputul relatiei noastre , ca nu stiu da imi exprim sentimentele. asta e defectul meu. prefer faptele decat promisiuni si vorbe in vant. eram dispus sa renunt la tot pt ea si ea se pare ca nu era in stare sa afca la fel.
Pare tragic, pare dramatic orice despărtire are ceva din aceste multe stări afective intense, care te macină, te rănesc ..care te dor.
Retragerea în suferinţa nu e un bun mijloc de a putea trece peste această rană , pană la urma urmei e o rană, care trebui să o tradezi .., uni o tratează cu indiferenţă , alţii îi acordă maximum de atenţie şi o tratează , o îngrijesc ca să nu lase semne..cicatrici. Timpul le va rezolva pe toate ..dar conteaza şi noi ce facem pentru a suporta mai usor !!
Privirea să fie aţintită înainte .. viaţa înainte se îndreaptă.., câteodată cu paşi repezi, aşa că trebuie să ţinem pasu.
Când consideri că eşti pregătit îţi va prinde bine să meditezi la nişte întrebări
ale caror raspunsuri te vor ajuta pe mai departe.(câteva exemple : , dacă ţi-a explicat de ce vrea să vă despărţiţi ? , crezi c-ai fi putut să previ destrămarea relaţiei ? , cum anume? ai proceda diferit data următoare?.. şi altele )
Relaţia nu a urmat nicidecum cursul dorit de tine Gabriel, vreau să nu uiţi şi să ai in vedere că deşi pe furtună vezi doar un cer întunecat şi ploaia care nu se mai opreşte , să te gândeşti că dupa furtuna urmează ca cerul să se însenineze , şi să apară soarele şi pe strada ta..,
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 13:33   #43
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

stiti ce ma tot inteb eu cateodata? de ce unii pot sa fie fericiti , ca au gasit pe cineva (ambele parti) care tine la ei si se ingrijeste sa le fie bine si altii sufera in draci pana o sa gaseasca pe cineva care sa ii aprecieze ?
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 14:07   #44
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

pentru ca aceia care lupta si trag din greu o sa aibe experienta cea mai mare, si vor sti sa aprecieze cum trebuie ceea ce intr-un final vor gasi doar pentru ei
aleks is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 14:28   #45
Dj-78-KBK
Oltcit Driver

Stage 3
 
Dj-78-KBK's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 139
Member of:
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

iti gasesti jumatatea cand ai bani... foarte usor, sau cand dai de una care nu gaseste unu mai bun decat tine si trebuie sa se multumeasca cu ce are...
orice fata e materialista, daca nu in momentul de fata poate peste 1 an 2-10 devine..
o sa vrea si ea ce are prietena ei, o sa vrea si ea sa stea intr-o masina de admirat etc etc lista poate continua
asta garantat si o spun din experienta
cum zicea si cineva in primele posturi dragostea nu exista), sau poate exista undeva la 13-14 anisori cand suntem copilasi
ce vedeti relatii de 4-5 ani.. aia e obisnuinta nu dragoste.. ii este/iti este greu sa o mai iei de la inceput..
eu nu cred ca exista om sa nu isi fi inselat vreodata partenerul de viata..
bine la tot ce am zis pot exista exceptii... desii....
Dj-78-KBK is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 17:56.


- Copyright 2024 4Tuning