Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 29-11-08, 10:07   #1
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

cum iti dai seama ca ai gasit persoana cu care vrei sa iti petreci tot restul vietii? sunt multi care au avut acest sentiment si s-au inselat. totusi trebuie sa existe o "simptoma" ceva. cum iti dai seama ca ea e jumatatea ta?
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 29-11-08, 10:26   #2
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

nu iti dai seama .. si nu vei stii niciodata .. atunci cand va fii mai frumos .. si cand tu zici ca ti-ai gasit jumatatea ea ti-o trage .. te insala .. te paraseste .. zice ca se intoarce la fostu .. etc etc .. list poate continua .. eu nu cred in asta cu jumatatea sincer .. call me crazy dar nu cred ca exista asa ceva ...

cred ca exista cineva in viata care te va inghitii si va trai langa tine toata viatza dar ... nu prea cred in povestea cu suflete pereche no offence ...

asta e vrajeala de copii mici ...

la fel si cu dragostea ... nu exista dragoste dupa o relatie lunga ... nu mai exista ... ( aici depinde de fiecare ) ... si daca o iei de la capat .. e frumos la inceput ca e ceva nou .. gandeste-te ca iti cumperi un bluzon de care esti super incantat la inceput .. dupa aia observi ca s-a desfacut la maneci .. observi ca are nu stiu ce defect ... etc ... mereu e frumos la inceput ....
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 29-11-08, 10:40   #3
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

nu la toata lumea se intampla asa. tu vb de extreme. sunt oameni care sunt fericiti impreuna. am vazut oameni casatoriti de 45-50 de ani care inca se mai tineau de mana pe strada, vb cu respect unu fata de celalalt. sunt si cupluri fericite.
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 29-11-08, 11:34   #4
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Pur si simplu iti dai seama.


Chiar iri m-am uitat din nou la american pie. Si era o faza, ca o intreaba una pe alta:
1: Did u have an orgasm? ..
2: yes.. i thing?
1: A, that-s a no, trust me, when u have one you know u do.


Nah cam asa si cu jumatatea. When she is there, u know she is, nu iti trebuie ecuatii si scheme logice pentru asta.
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 29-11-08, 19:15   #5
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

poate sunt eu prea misogin .. poate sunt prea rau .. call me cum vrei .. dar ... de .. nuam multa experienta dar .... in fine .. stii tu .. nu te poti c@ca in gusturile omului si fiecare gandeste diferit ..
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 09:25   #6
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Cred ca prin devotament si cat de inalt e gradul cu care ti-l arata, poti intelege chestia asta
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 12:23   #7
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Nu mai tin minte filmul..
o fraza .. era ceva de genu


".... am realizat ca nu exista "Aleasa".
E mai mult o idee intiparita in creier.
O idee ce ar trebui a fie confortabila,dar e inspaimantatoare.
Nu vrem sa stam si sa asteptam o forta magica
care sa ne spuna cu cine sa ne petrecem restul vietii.
Dar adevarul este ca
nu exita fulgerul care sa te loveasca,
si sa-ti puna sa alegi o persoana anume.
E ca si ploaia.
Ploaia cade tot timpul.
Cateodata esti pregatit pentru ea, cateodata nu.
Si depinde unde te prinde.Ori te prinde in mijlocul ei, ori nu.
De fapt majoritatea dintre noi incearca sa o evite.
Poate pierzi autobuzul. Poate il prinzi.
Poate uiti de umbrela, poate nu.
Nu sunt semne importante.
Doar oportunitati intamplatoare.
Asta face soarta.Restul depinde de noi. "



Nu trebuie sa asteptam ploaia, sau sa fugim de ea…trebuie doar sa traim…Ajunge doar o secunda pentru a ne da seama ca iubim sau pentru alti mii de secunde ..…o privire, un zambet, o mangaiere, un sarut…o clipa pe care s-o traim…
Cum poti sa-si dai seama ca ti-ai intalnit jumatatea? Grea intrebare dar avand in vedere ca fiecare iubeste in felul lui, iar fiecare simte iubirea intr-un alt mod …Toti aratam diferit ce simtim, o spunem diferit…dupa ce am inteles asta, putem sa intelegem si ce inseamna iubirea .. ca e neconditionata si cateodata nu poate fi stersa cu un banal burete
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 20:50   #8
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
nu iti dai seama... si nu vei stii niciodata... atunci cand va fii mai frumos... si cand tu zici ca ti-ai gasit jumatatea ea ti-o trage... te insala... te paraseste...
se intampla in foarte des

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
cred ca exista cineva in viata care te va inghitii si va trai langa tine toata viatza dar ... nu prea cred in povestea cu suflete
I agree

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
la fel si cu dragostea ... nu exista dragoste dupa o relatie lunga... nu mai exista... si daca o iei de la capat .. e frumos la inceput ca e ceva nou .. gandeste-te ca iti cumperi un bluzon de care esti super incantat la inceput... dupa aia observi ca s-a desfacut la maneci .. observi ca are nu stiu ce defect... etc... mereu e frumos la inceput....
toate inceputurile sunt frumoase... e usor sa te indragostesti, dar e greu sa ramai indragostit

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
Pur si simplu iti dai seama.
Nah cam asa si cu jumatatea. When she is there, u know she is, nu iti trebuie ecuatii si scheme logice pentru asta.
nu cred ca iti dai seama pana nu o pierzi

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
Nu trebuie sa asteptam ploaia, sau sa fugim de ea…trebuie doar sa traim…Ajunge doar o secunda pentru a ne da seama ca iubim sau pentru alti mii de secunde ..…o privire, un zambet, o mangaiere, un sarut…o clipa pe care s-o traim…
Cum poti sa-si dai seama ca ti-ai intalnit jumatatea? Grea intrebare dar avand in vedere ca fiecare iubeste in felul lui, iar fiecare simte iubirea intr-un alt mod …Toti aratam diferit ce simtim, o spunem diferit…dupa ce am inteles asta, putem sa intelegem si ce inseamna iubirea .. ca e neconditionata si cateodata nu poate fi stersa cu un banal burete
majoritatea cauta sa se indragosteasca... eu cred ca e cel mai frumos sentiment sa fi indragostit... e o perioada agitata in care stai si te gandesti daca si celalat simte la fel, daca o sa fie ceva etc. e bine totusi ca simti ceva decat sa fi gol si sa nu simti nimic


cred ca iti dai seama (sau cel putin asa crezi) ca ti-ai gasit jumatatea, abia dupa ce nu mai e langa tine sa te suporte zilnic, sa te sustina s.a.m.d. dar de obicei... e greu sa o mai recuperezi, intervine orgoliu sau pur si simplu unu dintre parteneri nu mai vrea
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 21:38   #9
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Eu cred ca ti se schimba culoarea la kk't...k'mon...ce intrebare e asta...nu exista simptome...nu exista...nimic...pur si simplu...ITI DAI SEAMA...dar...deseori lumea se inseala...sau...ii lasa "jumatatea"...na...nu ai cum sa iti dai seama, asta e raspunsul...PUNCT
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 21:40   #10
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Sau iti poti da seama ca e persoana ideala si fara sa o pierzi.
Daca e vorba pe asa, inseamna ca acum n-ar mai exista cupluri care s-au casatorit si carora sa le mearga bine si dupa casatorie.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 22:09   #11
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

woodoo
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 02-12-08, 11:16   #12
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
1)toate inceputurile sunt frumoase... e usor sa te indragostesti, dar e greu sa ramai indragostit
2)nu cred ca iti dai seama pana nu o pierzi
1) nope, nu e greu deloc daca e "the one"
2) hell no sunt constient de actiunile mele, scot capul din punga si privesc in jur cu atentie inainte sa ajung pe punctul de a ramane singurel
aleks is offline   Reply With Quote
Old 02-12-08, 13:22   #13
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

tu esti o exceptie (si nu esti singurul), dar sunt multi oameni (si fete si baieti) care nu-si dau seama ce au langa ei pana nu pierd acea persoana
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 02-12-08, 13:37   #14
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
cred ca iti dai seama (sau cel putin asa crezi) ca ti-ai gasit jumatatea, abia dupa ce nu mai e langa tine sa te suporte zilnic, sa te sustina s.a.m.d. dar de obicei... e greu sa o mai recuperezi, intervine orgoliu sau pur si simplu unu dintre parteneri nu mai vrea
Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
tu esti o exceptie (si nu esti singurul), dar sunt multi oameni (si fete si baieti) care nu-si dau seama ce au langa ei pana nu pierd acea persoana
Iti spun eu ca sunt multe exceptii.
Sa iti zic si de chestia cu "jumatatea": jumatatea exista. Daca spui ca ai pierdut-o inseamna ca nu era aceea! Nu ca ti-ai pierdut jumatatea. In cazul asta, toti cei la care tinem mult ar trebui sa ne fie jumatati...
Eu nu cred ca e asa.
Jumatatea ta e doar una! Daca pierzi persoana pe care o consideri jumatate, iti da papucii si s-a incheiat relatia, inseamna ca nu era "the one".

Nu scapi niciodata "jumatatea", nu o pierzi, nu o faci sa sufere-iar daca o faci sa sufere, stii cum sa o impaci astfel incat sa nu plece.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 02-12-08, 13:45   #15
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: cum iti dai seama ca ti-ai gasit jumatatea?

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Sau iti poti da seama ca e persoana ideala si fara sa o pierzi.
Daca e vorba pe asa, inseamna ca acum n-ar mai exista cupluri care s-au casatorit si carora sa le mearga bine si dupa casatorie.
pai pt ce iti mai dai seama daca ai pierdut-o ?? ce sa-ti mai dai seama?? cat de prost/a ai fost or what??
Viata merge inainte...
Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Eu cred ca ti se schimba culoarea la kk't...k'mon...ce intrebare e asta...nu exista simptome...nu exista...nimic...pur si simplu...ITI DAI SEAMA...dar...deseori lumea se inseala...sau...ii lasa "jumatatea"...na...nu ai cum sa iti dai seama, asta e raspunsul...PUNCT
corect, doar partial... probabil ca simti ceva ce nu ai simtit cu alte persoane si iti dai cat de cat seama ca e ceva special la mijloc...
Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Iti spun eu ca sunt multe exceptii.
Sa iti zic si de chestia cu "jumatatea": jumatatea exista. Daca spui ca ai pierdut-o inseamna ca nu era aceea! Nu ca ti-ai pierdut jumatatea. In cazul asta, toti cei la care tinem mult ar trebui sa ne fie jumatati...
Eu nu cred ca e asa.
Jumatatea ta e doar una! Daca pierzi persoana pe care o consideri jumatate, iti da papucii si s-a incheiat relatia, inseamna ca nu era "the one".

Nu scapi niciodata "jumatatea", nu o pierzi, nu o faci sa sufere-iar daca o faci sa sufere, stii cum sa o impaci astfel incat sa nu plece.
Daca e "the one" asa si ramane... nu exista azi "the one", maine alt/a "the one" peste 1-2-3 ani alt/a si tot asa...ori e jumatatea ta ori e ceva trecator
Sasha is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 07:54.


- Copyright 2024 4Tuning