Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-09, 14:09   #886
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Masini de gagici

Sa mor eu de inteleg...
De ce neaparat masina pentru femeie trebuie sa fie roz?!
Ce dracu?! E crescuta in puf de ta-su sa fie neaparat roz?

Nu frate... discutam de masini de gagici - cele care prin design sunt masini (parca) concepute pentru femei... Nu culorile care sunt bune pentru ele.

Sa va fie putin mai clar: in tara asta, rozul a devenit culoarea pitzipoancelor - in general. Iar cele care or sa conduca masini roz, vor fi din start catalogate ca proaste.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 14:11   #887
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Masini de gagici

nu e chiar asa... acum depinde pretentiile fiecareia..una isi ia masina pt design, alta pt motor,cp etc alte poate aleg masina dupa culoare...sau o "coloreaza" dupa aia... dar nu poti sa tragi o linie si sa spui ca masinile roz sunt conduse de proaste
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 14:14   #888
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Masini de gagici

Bine bine ... eu sunt frustrat ca toata lumea considera ca masina de femeie este cea ROZ.
Parca e un standard... Daca e femeie, tot ce e prin jurul ei trebuie sa fie de culoare ROZ.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 14:16   #889
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Masini de gagici

nu ma... nu e o lege asta...si nu cred ca dupa culoare poti sa spui daca e masina de femei sau nu !!!
Doar ca.. o masina roz i se potriveste mai mult unei femei ...asta e parerea mea... acum sa nu intelegeti ca toate femeile ar conduce o masina roz...
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 14:18   #890
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Sa mor eu de inteleg...
De ce neaparat masina pentru femeie trebuie sa fie roz?!
Ce dracu?! E crescuta in puf de ta-su sa fie neaparat roz?

Nu frate... discutam de masini de gagici - cele care prin design sunt masini (parca) concepute pentru femei... Nu culorile care sunt bune pentru ele.

Sa va fie putin mai clar: in tara asta, rozul a devenit culoarea pitzipoancelor - in general. Iar cele care or sa conduca masini roz, vor fi din start catalogate ca proaste.
uite aici Un Matiz roz soluţia anti-înjurături pe şosele

Singura maşină roz din Sibiu, un automobil Daewoo Matiz, reuşeşte de aproape un an de zile să aducă buna dispoziţie în traficul aglomerat, alungând nervii şi înjurăturile şoferilor, seduşi de cea mai feminină maşină din oraş, cosmetizată de o şoferiţă blondă, vânzătoare de maşini
Maşina roz a trezit uimirea celor de la Registrul Auto Român (RAR), care au considerat Matizul un produs din import. După ce inspectorii RAR şi-au dat seama că este o maşină cosmetizată, aceştia au avut o nouă problemă: nu există culoarea roz în nomenclatorul de culori. Aşa că au trecut în talonul Matizului roz, culoarea violet
Ultima parte e fabuloasă cu Rar-ul

Last edited by bodyspeed; 12-01-09 at 14:20.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 15:37   #891
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Masini de gagici

@Sasha - ne cunoastem de o carca de vreme si stii ca fac spume la culoarea roz a unei masini.
Daca e vorba de o culoare pentru masina de femeie, ar fi rosu!
Mi se pare mult mai feminina decat roz... Roz e... big baby la volan.
In fine - spumele mele, nu ma luati in seama!

@Bogdan - yuck... Ca detinator de Matiz o spun ca e oribila... Si floricele (pe campii)...
O-RI-BI-LA!
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 15:44   #892
minirally

Stage 4
 
minirally's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 184
Member of:
[AUDI]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Masini de gagici

cine-si pune roz pe masina clar sa iasa in evidenta,gen "uiiitee,sunt fata la volan,haha hihi".dar poate sunt si exceptii,si daca ei i-a placut asa mult rozu,roz sa fie,asa cum altora le place negrul,rosul s.a.m.d. eu una vad aproape zilnic o corsa roz metalizat,si la numar avand ROZ,si o conduce un baiat destul de..bine facut..si..il vad cam de doi ani cu masina aia mai zilnic la liceu...
minirally is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 15:45   #893
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
@Sasha - ne cunoastem de o carca de vreme si stii ca fac spume la culoarea roz a unei masini.
Daca e vorba de o culoare pentru masina de femeie, ar fi rosu!
Mi se pare mult mai feminina decat roz... Roz e... big baby la volan.
In fine - spumele mele, nu ma luati in seama!
stiu, stiu dar ma gandeam ca te-ai obisnuit oarecum cu ideea asta
iar gresesti... ce vrei sa spui ca barbatii care conduc masinile rosii sunt.... femei??
din nou repet.. nu cred ca o masina ar trebui clasificata dupa culoare... alba sau neagra(argintie) nu conteaza...
si inca ceva..o femeie daca se numeste (sau daca isi spune) sofer...ar trebui sa fie in stare sa conduca orice masina...
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 15:52   #894
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by !Sasha View Post
stiu, stiu dar ma gandeam ca te-ai obisnuit oarecum cu ideea asta
Nope, niciodata nu ma voi obisnui cu ideea de roz pe masina... poate doar daca e masina de firma, iar culoarea de baza a firmei este roz - exemplu: Vanish.
Quote:
Originally Posted by !Sasha View Post
iar gresesti... ce vrei sa spui ca barbatii care conduc masinile rosii sunt.... femei??
N-am zis asta, ci am zis ca e o culoare mai feminina si mai usor de digerat pentru ochiul omului (in cazul meu )
Quote:
Originally Posted by !Sasha View Post
din nou repet.. nu cred ca o masina ar trebui clasificata dupa culoare... alba sau neagra(argintie) nu conteaza...
Asta incercam initial sa spun, numai ca m-am luat cu "boala" impotriva rozului si am ajuns in alta parte.
Quote:
Originally Posted by !Sasha View Post
si inca ceva..o femeie daca se numeste (sau daca isi spune) sofer...ar trebui sa fie in stare sa conduca orice masina...
Ceea ce multe dintre ele nu prea sunt in stare... Subliniez dintre ele, pentru a nu-mi lua in cap femeile care chiar se pricep la sofat.
Si acum o dam iar in topicul asta.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 18:17   #895
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masini de gagici

am si eu ceva de spus in legatura cu masinile roz pt domnisoare: bleah!!!
mi-a cam dat in diabet de atata roz, nu am nimic cu culoarea, e o nuanta placuta ochiului, foarte frumoasa, pastelata, sigur ca da, dar efectiv am ajuns la saturatie cu ea...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 18:47   #896
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Masini de gagici

Si mie mi se face greata la culoarea asta. Recent mi-a scris unu` pe topicul meu(cu fordul)...sa-mi fac masina roz!!
...si i-am raspuns CALMA: "sper ca era o gluma......." (proasta, de altfel).... Barbatii astia, in pana de idei abereaza mult, dupa parerea mea!
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 21:44   #897
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Masini de gagici

Stii chiar ai putea sa-ti faci masina roz, cu picatele si stelute, apoi scrii la numar, pink girl power, ca accesoriu obligatoriu un caine cat mai mic in mana stanga, dreapta e ocupata cu fardat-ul.

Glumesc, dar altele chiar ar putea. Sa mai distreze un pic soselele astea.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 17-01-09, 16:13   #898
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
mi-a cam dat in diabet de atata roz, nu am nimic cu culoarea, e o nuanta placuta ochiului, foarte frumoasa, pastelata, sigur ca da, dar efectiv am ajuns la saturatie cu ea...
Ai fost cumva la TUNING SHOW 21.09.2008 ORADEA, si nu ti-a placut probe-ul , Mie imi place, e roz o dai in diabet ..dar asta e


Quote:
Originally Posted by minirally
eu una vad aproape zilnic o corsa roz metalizat,si la numar avand ROZ,si o conduce un baiat destul de..bine facut..si..il vad cam de doi ani cu masina aia mai zilnic la liceu...
Tare!!
Eu, ieri la spalatorie in fata mea un ford KA (cel mov inchis cu fluturasi, baieti il stiu din Craiova ) doar ca de data asta.. era un timp la volan
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 17-01-09, 16:47   #899
DUB-R

Stage 5
 
DUB-R's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 464
Default Re: Masini de gagici

Eu sunt de parere ca nu sunt masini pentru femei sau masini pentru barbati … masina se alege in functie de stilul de condus al soferului
DUB-R is offline   Reply With Quote
Old 18-01-09, 02:43   #900
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
Ai fost cumva la TUNING SHOW 21.09.2008 ORADEA, si nu ti-a placut probe-ul , Mie imi place, e roz o dai in diabet ..dar asta e
Am apreciat munca, si faptul ca masina era corect aranjata, nu m-a convins insa... Am felicitat-o pe proprietara pe forum, insa nu e pe lungimea mea de unda genul asta de modificare... diabetic o sa devin
aleks is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 10:03.


- Copyright 2024 4Tuning