Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-01-07, 02:29   #1
FiReBuRn

Stage 5
 
FiReBuRn's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 829
Member of:
[SEAT]
Default Cum sa ai o relatie de lunga durata

Dupa ce te-ai prins cum sa atragi femei, este clar ca o sa gasesti o femeie care ti se pare foarte interesanta.

O femeie pe care ai putea-o... mm.. iubi.

O femeie pe care ai vrea s-o mai ai un pic.

Culmea, s-ar putea chiar sa intalnesti o femeie cu care sa vrei sa iti petreci tot restul vietii.

Chiar daca tot materialul asta este despre cum sa intalnesti femei, nu simt ca ar fi complet fara macar cateva idei despre cum sa tii o femeie atrasa de tine pe termen lung.

Dar, la inceput, uite parerea mea despre de ce se rup relatiile:

Cand incepi sa te vezi cu cineva care chiar iti place, corpul elibereaza o combinatie de chimicale care sunt intoxicante la propriu. Chimicalele astea te fac sa vrei sa fii cu persoana asta tot timpul, sa stati toata noaptea sa vorbiti si sa faceti sex de trei ori pe zi.

Dar dupa doisprezece pana la optisprezece luni, chimicalele se schimba. Chimicalele intoxicante sunt inlocuite de chimicalele "stabilitatii". Sentimentul de "stai-toata-noaptea-si-vorbeste-nu-poti-sta-departe-de-ea-fa-sex-de-trei-ori-pe-zi" dispare si apare chimicala de "hai-sa-ne-linistim-si-sa-facem-doi-copii-si-sa-cumparam-o-rulota". Accepta ideea asta. (Daca vrei sa intelegi mai bine procesul, citeste "The Alchemy of Love and Lust" de Crenshaw)

Deci acum ca stii chestiile astea, cum previi toata povestea sa ajunga precum un episod din "Familia Bundy"?

Pai, raspunsul scurt este sa mentii de comportamentul distractiv, interesant si inprevizibil. Observa detaliile. Fa lucruri amabile, grijulii.

Uite ceva ce am invatat de la viata: Daca vrei sa primesti mai mult decat dai, atunci fa ca la bursa. Problema este ca NU se va intampla asa si in relatii.De fapt, daca vrei sa primesti mult, probabil ca va trebui sa dai si mai mult.

Majoritatea oamenilor sunt egoisti si spun "Nu o sa dau mai mult decat primesc." Dar in loc sa devina fericiti, devin batrani si nefericiti. Mi-am dat seama ca e mult mai bine sa oferi o groaza si sa primesti mult inapoi, fara sa iti pese ca nu ai primit cat ai dat, decat sa nu dai nimic si sa nu primesti decat putin sau chiar nimic.

Relatiile nu sunt ca investitiile. Daca vrei mult, obisnuieste-te sa daruiesti si mai mult. Dar per total merita, pentru iubirea si atentia si umorul si distractia nu sunt ca banii. Daca le oferi, nu ai mai putin. Ai MAI MULT. Te-ai prins? :P
FiReBuRn is offline  
Old 27-01-07, 14:40   #2
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

corect spus, mai ales paragraful ultim si penultim...
totusi mai e necesara oprecizare, trebuie sa-l faci pe cel de langa tine eforturile depuse, pentru ca s-ar putea sa nu observe nimic, dak stai ca o papusa sfioasa in timp ce daruiesti tot ce ai mai bun, si s-ar putea sa devina agasata de eforturile tale daca ii scoti ochii cu asta in fiecare zi....
aleks is offline  
Old 27-01-07, 15:30   #3
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

eu sunt de parere ca dai atunci cand vezi ca merita ... daca nu , dai dai dar pana cand ? pana iti bagi pl in ea de treaba
Eugen_TL is offline  
Old 28-01-07, 09:13   #4
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

n-am stat sa citesc ce ai scris mai sus .. o sa citesc cand am chef ... ideea e sa lasi d la tine sa lase de la ea .. da mai bine sa lase ea de la ea dacat tu de la tine
Psycho is offline  
Old 28-01-07, 14:15   #5
Mendex

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 415
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

la partea cu lasatu fiecare tre sa lase de la el. nu merge sa lase doar unu, altfel o sa se termine repede relatia sau o sa fiti nefericiti
si cum a zis si tuning boy... totul are o limita
Mendex is offline  
Old 30-01-07, 14:23   #6
CarGoVroom

Stage 4
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 202
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

Primul pas spre o relatie de durata e (cred eu) sa realizezi ca nu exista regula pt asa ceva.
Traieste si vei vedea...daca secretul nemuririi exista undeva sigur nu e scris in Cosmopolitan. Invata din greseli vei gasi raspunsul...nimeni nu iti va da de gata rezolvarea. Daca s-ar putea ar fi prea simplu asa. Sau te astepti sa traiasca altii in locul tau?
CarGoVroom is offline  
Old 30-01-07, 22:20   #7
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

cu lasatul,nu ajungi prea departe!(parerea mea)doar in cazul in kre vrei cu orice pret sa tii d relatie...
eu zic,k nu e voie k sa te gindesti asa k "vreau o relatie d lunga durata acum"..k risti sa devii un bou!!!daca este sa fie...si aveti suficiente kestii kre sa va tina impreuna...o sa mearga,k dupa fiecare cearta zdravana isi da seama omu' k a sarit calul,si se comporta adecvat dupa aia....iara daca nu este sa fie...te kinui degeaba,si iti pierzi timpul pretios!
Trixi is offline  
Old 31-01-07, 19:50   #8
d3vilish_lips

Stage 5
 
d3vilish_lips's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 775
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
n-am stat sa citesc ce ai scris mai sus .. o sa citesc cand am chef ... ideea e sa lasi d la tine sa lase de la ea .. da mai bine sa lase ea de la ea dacat tu de la tine

...numai eu stiu kat am inghitit in 8 ani ....si sa nu va ganditi la prostii
d3vilish_lips is offline  
Old 31-01-07, 20:03   #9
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

Quote:
Originally Posted by d3vilish_lips View Post
...numai eu stiu kat am inghitit in 8 ani ....si sa nu va ganditi la prostii

zise baba si mai lua o portie de net ...
Psycho is offline  
Old 02-02-07, 12:17   #10
d3vilish_lips

Stage 5
 
d3vilish_lips's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 775
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

sa ii rontzai buza babei si lasa off`urile
d3vilish_lips is offline  
Old 03-02-07, 12:48   #11
dmn

Stage 1
 
dmn's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

hi hi... o relatie lunga vine singura! in nici un caz nu poti sa o programezi...
ce sa oferi, ce sa ceri in schimb, ce sa lasi de la tine, cat sa lase ea de la ea... in momentul in care ai o astfel de relatie, nimic nu iti pare exagerat, nu o sa ai in nici un moment impresia ca dai prea mult sau ca primesti prea putin!

relatia lunga este una in care timpul trece foarte repede pe langa tine si te trezesti intr-un tarziu spunandu-ti: "ia uite mah! au trecut x ani"

dupa parerea mea, o relatie lunga e o relatie reusita! altfel, n-ar fi lunga! nu?
dmn is offline  
Old 04-02-07, 16:01   #12
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

corect, dak iti doresti sa fie lunga, si faci tot felul de artificii sa iasa asa, o sa iasa cu siguranta... un fiasco, si tu ti-ai pierdut timp pretios ca sa obtii.. nimic, zero barat...
aleks is offline  
Old 08-02-07, 14:09   #13
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

da... adevarul este ca relatiile de durata vin de la sine... cu cat iti doresti mai mult respectiva relatie sa fie de durata, cu atat se strica mai repede...

m-am potolit... daca vine vreuna ... sa vina de la sine... :P
Magos is offline  
Old 08-02-07, 21:40   #14
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

intr-o relatie lunge trebuie sa eviti obisnuinta. sa vii cu ceva nou ca altfel vine plictiseala si se duce frumusetea relatiei...
dexter_20 is offline  
Old 09-02-07, 14:21   #15
clownitza
 
clownitza's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 0
Default Re: Cum sa ai o relatie de lunga durata

da... adevarul este ca relatiile de durata vin de la sine... cu cat iti doresti mai mult respectiva relatie sa fie de durata, cu atat se strica mai repede...

m-am potolit... daca vine vreuna ... sa vina de la sine... :P
__________________
Asta doar in cazul in care nu sunteti pe aceeasi lungime de unda...daca ambii parteneri simt ca e ceva special si diferit de ce a fost inainte...va merge...fara nici un fel de efort.va decurge de la sine,nici nu-ti dai seama cand trece timpul.Si nici vorba de plictiseala .Cand este dragoste din ambele parti,fiecare va veni cu ceva nou in relatie din dorinta de a-l face fericit pe celalalt.[
clownitza is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 11:23.


- Copyright 2024 4Tuning