Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-02-07, 20:42   #526
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

=)) pai sa te faci fetita, dar sa iti schimbi orientarea .... :-"
Magos is offline  
Old 22-02-07, 21:53   #527
Eagleee

Stage 5
 
Eagleee's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 640
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

Quote:
Originally Posted by Trixi View Post
...socoteala d acasa niciodata nu se potriveste c aia din tirg...asa k ne adaptam!
iti doresc,sa gasesti femeia kre sa aiba aceeasi prioritati k tine!
Foarte buna fraza aia...inca nu am auzit-o dar e total adevarat...in rest mersi.
prioritatile sint importanet pentru mine, dar sa nu semene cu mine ca...vai cate probleme o sa am...
Eagleee is offline  
Old 22-02-07, 22:06   #528
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

...well,atunci,hai se te pun sa te mai gindesti la ink o kestie...daca cineva o sa fie linga tine mai mult timp,crezi k poti evita k sa semene cu tine???
tin sa mentionez,k unii amutesc ...k dupa parerea lor,efectiv ma comport k o clona al sotului meu....daca stai sa te gindesti nici nu e atat d incredibil
..am tras deja 10 ani impreuna....
Trixi is offline  
Old 22-02-07, 22:10   #529
Eagleee

Stage 5
 
Eagleee's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 640
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

La asta mizez si eu... pana la urma tot la fel vom fi, dar ideal ar fi sa fice ceteceva din amandoi...dar asta daca nu sunt ambele din fire dominanti...atuncea apar prbleme, castica care e mai rafinat si abtine...
Eagleee is offline  
Old 22-02-07, 22:39   #530
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

...adevarul este ca dupa o perioada destul de lunga petrecuta cu partenerul, in cele mai multe cazuri, ajunge-ti sa semanati...
Magos is offline  
Old 23-02-07, 13:56   #531
dmn

Stage 1
 
dmn's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

sorry, dar nu prea sint de acord cu ce ai spus Trix..
despre femeile cu cariera care fac un copil si se simt aiurea... ce sa spun? e pacat daca au langa ele un marlan, care nu stie sa le faca sa se simta fericite, asa cum ar trebui sa stea lucrurile...
pe de alta parte, femeile si cariera, merg impreuna ca alcoolul la volan...
adica... nu se poate asa ceva! ele vor si copil si cariera in acelasi timp, ori asta nu se poate...
ce vina au barbatii ca obiceiul pamantului e ca femeile sa fie cele care nasc?
si in perioada in care e gravida... cum se poate spune ca barbatul nu trece pe acasa decat in vizita?
pai daca altfel nu poate?cine sa aduca banu' in casa? si cum altfel decat plecat fiind?
nu stiu cum sta treaba in general, dar in meseria mea, o femeie care vrea sa aiba copil, sta acasa fortat, cel putin 1 an si 6 luni sau maxim 3 ani!
ghinion! cu ce traiesti in timpul asta daca nu ai un bou la usa care sa produca?
vrei 2 copii? intre 3 si 6 ani stati pe bara! ce cariera mai poti sa-ti dezvolti dupa 6 ani? cine te mai angajeaza, in conditiile in care, nu produci profit pt angajator pt o perioada atat de lunga...?
asta ca sa nu mai spun, ca dupa ce se naste copilul, pana la o anumita varsta, are nevoie de maximum de atentie! pai cine sa i-o dea? eu?
poate ca si eu, dar cam 80% tot pe mama pica!
cat despre comportament, ce pot sa spun? poate ca unele gesturi devin comune dupa un timp... DAR! fiecare om are personalitatea sa si anumite trasaturi care-l caracterizeaza ca individ unic!
nimeni nu se schimba fundamental! NICIODATA!
dmn is offline  
Old 23-02-07, 13:59   #532
dmn

Stage 1
 
dmn's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

sorry! am uitat! on-topic:
am o concluzie exprimata printr-o intrebare: cui dracu nu-i plac banii(femeie sau barbat, nu conteaza)? fie si intr-o mica masura?
asa ca nu e nimeni de invinuit sau de aratat cu degetul, intrucat asta e o caracteristica dominanta a speciei umane!
dmn is offline  
Old 23-02-07, 22:16   #533
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

bogdan,e o problema super-delicata asta cu copilul...si in general toti ne dam seama cit d grava poate fi,abia dupa c ne bagam...
...nu e nici o problema cu faptul k natura asa ne-a facut,si noi nastem copii!!!dar exact ptr k femeile au p cap partea majora,d aceea ar trebui sa fie respectate doleantele lor.adik pana ce nu este ea 100% hotarita k vrea sa nasca copil...nu cred k e corect sa fie fortata...sub nici o forma...(aici ma gindesc la motive cum ar fi:macar ai si tu o ocupatie....k asa se obisnuieste...k ce o sa zica mama,daca nu avem copil nici peste 2 ani dupa nunta...etc)
....cariera si copilul...mda aici sunt d acord.nici eu nu sunt d acord k un copil sa fie crescut d bona...sau d bunici...d aceea zic eu,k ar fi cazul sa se accepte faptul k nu trebuie sa aiba copil fiecare femeie!!!si in cazul in kre ai luat d nevasta o d-soara kre era mini-sefa la ditamai banca...sa nu te miri k tine la cariera ei mai mult decit sa aiba 2-3 copii!!!
....despre plimbari iara atata pot sa iti zic...eu stiu f bine,cit d greu poate fi,cind incepi sa faci totul singur,k femeia e consemnata la domiciliu...dar eu m-am referit la cazurile in kre omul,dupa ce a terminat partea obligatorie...mai merje si sta cu baietii..apoi mai sta cu femeile...si cind nu mai poate d oboseala,face o vizita acasa..nu d alta,da' sa nu poate zica femeia lui,k nici nu mai doarme acasa!
si va rog sa nu sariti in sus...k numai un bou ar face asa ceva..k e usor sa dai din gura...dar cind esti acolo...park e mai altfel...
cu schimbatul c sa zic...intr-adevar caracterul omului nu se skimba radical...dar totusi aparent se poate intoarce 180 d grade...k eu aici vorbesc despre intervale mari...si nu ti-ar veni sa crezi cit d mult se poate skimba un om d ex de la 20 d ani pana la 30...
Trixi is offline  
Old 23-02-07, 23:37   #534
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

nu stiu, dar iti dau dreptate, cel putin in privinta faptului ca nu toate femeile trebuie sa aiba copii... eu una sunt total in to it... ) adica toata viata ta nu se rezuma la un copil (depinde din ce unghi vezi problema)...
eu imi vad viata ca pe o ascensiune continua in cariera, asta e ce imi doresc, si nu o familie, cu copii, sa stau la cratita si sa cresc juniori... asa sunt eu... nu stiu... nu aruncati cu nimic in mine, asta este punctul meu de vedere, nu zic neaparat ca e bine/rau... asa vreau sa fie...

si btw Trixi... ma intereseaza ca si opinie... chiar crezi ca ar fi normal sa ii rupi barbatului tau viata sociala?? eu am cunoscut destule femei care prefera ca el sa nu mai aiba decat un prieten "de bere", si ala destul de indepartat, decat sa mai aibe viata lui sociala, cu prietenii lui... Noi ii cerem sa stea acasa, dar pe noi sa ne lase si cu x si cu y in oras... nu stiu, dar sunt de parere ca intr-o relatie, poate sa fie ea si de 10 ani, trebuie ca ambii parteneri sa mai aibe si clipele lor de liberate, u know wht I mean... tu cu fetele, el cu baietii.... desi constat, cu stupoare, ca se degradeaza pana si chestia asta...
ce pana mea, ce tie nu iti place, altuia nu ii face... nu asa era??
Magos is offline  
Old 24-02-07, 09:55   #535
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

...nu,Magos...kiar nu e vb despre asa ceva.cine ma cunoaste stie f bine ideea mea despre viata ar fi k sa nu ceri partenerului tau asa ceva,ce tu la rindul tau nu esti in stare sa oferi!!!
dar,copilul e un proiect comun,si eu cred k trebuie inteles k in perioada aia cea mai grea ambii tre sa aduca sacrificii...nu numai femeia!!!
Trixi is offline  
Old 28-02-07, 20:24   #536
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

vb despre copii de parca ia-ti face pe banda rulanta ... )) ei nu sunt rezultatu unei adunari matematice ci a 2'o persoane care se iubesc si se inteleg ......o cariesta nu o sa isi caute niciodata un barbat familist ci tot un om de cariera , la fel cum un familist nu o sa isi caute o femeie independenta... sacrificiile vin de la sine prin faptu ca iti iubesti copilul .
In fine dar cine sunt eu sa dau sfaturi nici macar nu am o nevasta )
Turbo110 is offline  
Old 01-03-07, 16:40   #537
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

...aici una singura observatie....un copil are nevoie d cei 2 f mult timp...si in timpul asta,oamenii aia,oricit d bine s-or inteles la inceput,se mai skimba,k e firesc...si cam d aici vin problemele...carieristul kre si-a luat o carierista,p la 40 tot incepe sa bata apropoul k vrea copil...oricit d constient a fost cu citiva ani in urma k nu e loc...femeia familista,dupa o vreme se satura,se maturizeaza,si oricit d neplacut ar fi ptr ala kre a luat-o ptr k era usor d condusa,devine independenta!and so on...and so on....
Trixi is offline  
Old 02-03-07, 18:33   #538
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla ....stam si facem teoria chibritului ,intelegere si incredere e tot de ce ai nevoie indiferent ca esti carierist indiferent familist ....si inca o data BLA
Turbo110 is offline  
Old 03-03-07, 00:01   #539
bog-dan

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 9
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

banii si p......
bog-dan is offline  
Old 03-03-07, 01:39   #540
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Fetelor le plac doar banii?!

cel mai la subiect a fost feghea... =)) bine punctat...!
Magos is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 21:34.


- Copyright 2024 4Tuning