Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-10, 19:34   #1
midnight_rider
2 Roti

Stage 3
 
midnight_rider's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 152
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
[SKODA]
Default Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

Am deschis subiectul asta pentru a afla ideile voastre despre situatia in care se gaseste unul/una care va scoate din sarite(telefoane, mail-uri, s.a.), asta dupa ce s-a terminat absolut totul intre voi (situatie in care ma aflu eu acum, doar ca despartirea a avut loc acum 2 ani). Deci sfaturi?
midnight_rider is offline   Reply With Quote
Old 05-12-10, 19:41   #2
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

Tai contactele de tot si nu mai replici nimic. Taiatul contactelor dureaza dar repet - nu mai zici in replica mai ales sau altfel sau aiurea - nimic catre ea.

Tacerea este de aur - cu cat este mai totala - cu atat este mai valoroasa... Pentru tine. M-am confesat. Gata
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 05-12-10, 19:56   #3
midnight_rider
2 Roti

Stage 3
 
midnight_rider's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 152
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

Quote:
Originally Posted by rpopescu View Post
Tai contactele de tot si nu mai replici nimic. Taiatul contactelor dureaza dar repet - nu mai zici in replica mai ales sau altfel sau aiurea - nimic catre ea.

Tacerea este de aur - cu cat este mai totala - cu atat este mai valoroasa... Pentru tine. M-am confesat. Gata
Eu sunt de fapt o ea, tacerea e de aur, adevarat, dar ce te faci cand te suna de pe x numere de telefon sau cu nr ascuns? Schimbi numarul?(asta nu prea as vrea) Dupa 2 ani de zile (dupa ce mi-a dat papucii) se gaseste sa ma caute insistent..cum scap eu de asta?
midnight_rider is offline   Reply With Quote
Old 05-12-10, 20:17   #4
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

Parerea mea (reciteste postul meu) taci. Cu rabdarea treci marea (prov.)
Butonezi la telefon, taci si inchizi.
Efortul este de ambele parti.

Edit : Pui toate numerele care le vrei pe indicator de nu 1 nu 2 nu 3 si o mare parte din x telefoane se vor consuma sa te sune... inutil.

Last edited by rpopescu; 05-12-10 at 20:22.
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 05-12-10, 20:42   #5
midnight_rider
2 Roti

Stage 3
 
midnight_rider's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 152
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

Nu raspund sau resping apelurile de la nr ascuns, din nefericire am gasit cateva apeluri de la un nr necunoscut, crezand ca e vreun coleg ce ma cauta de pe alt nr (s-a mai intamplat, n-am raspuns si am fost criticata), am trimis mesaj sa vad cine e, apoi mi-a raspuns la mesaj...surpriza, ca nu mai poate si etc. mi-am dat seama cu cine de am de a face si n-am mai zis si nu mai zic nimic.
midnight_rider is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 00:46   #6
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

ii spui ca trebuie sa pleci in africa.

pentru mine merge tot timpul
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 00:59   #7
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

Quote:
Originally Posted by midnight_rider View Post
Am deschis subiectul asta pentru a afla ideile voastre despre situatia in care se gaseste unul/una care va scoate din sarite(telefoane, mail-uri, s.a.), asta dupa ce s-a terminat absolut totul intre voi (situatie in care ma aflu eu acum, doar ca despartirea a avut loc acum 2 ani). Deci sfaturi?

nu merge sa-i spui pur si simplu sa te lase in pace ca nu mai ai nici o treaba cu el??sau spune-i ca ai pe altu si sa te lase in pace.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 02:36   #8
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
nu merge sa-i spui pur si simplu sa te lase in pace ca nu mai ai nici o treaba cu el??sau spune-i ca ai pe altu si sa te lase in pace.
intraevar,cred ca ar treb sa ii spui c ai p altcineva si gata.sunt multe locuri unde te poti plange legal ca te suna abuziv si poti obtine o ff usor o restrictie pt el.spun asta din experienta unui prieten care a patit-o c 1 tipa.
oricum,mai tine-ne la curent..
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 10:09   #9
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

el/ea te va sacai ,pana ce mai simte si ultima raza de speranta. in primul rand,sa ai tu o discutie cu tine si sa clarifici treaba asta in tine,daca nu cumva iti place sa mai fie el/ea acolo undeva pe stand by,sau nu cumva te flateaza ca te cauta si de aceea nu este suficient de pragmatic/a. nu te acuz,doar iti atrag atentia,ca asta ar putea sa fie un motiv,care lui/ei ii trimite semnale gresite,incurcandu-va pe amandoi.

daca,chiar nu te intereseaza,ridica lejer telefonul si cand auzi ca e persoana nedorita, spune-i ca nu are rost sa faca tot felul de scheme si inchide.daca te cauta personal,pur si simplu nu il baga in seama,nu ii da importanta,traieste-ti viata si mai presus de toate nu cumva sa il/o cauti tu, cu orice fel de problema.sa ii zici,ca ai o alta relatie...este cam aiurea.ignore total ,pe toate caile posibile si dupa un timp is va relua viata si el/ea.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 13:58   #10
midnight_rider
2 Roti

Stage 3
 
midnight_rider's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 152
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

Quote:
Originally Posted by Trixi View Post
el/ea te va sacai ,pana ce mai simte si ultima raza de speranta. in primul rand,sa ai tu o discutie cu tine si sa clarifici treaba asta in tine,daca nu cumva iti place sa mai fie el/ea acolo undeva pe stand by,sau nu cumva te flateaza ca te cauta si de aceea nu este suficient de pragmatic/a. nu te acuz,doar iti atrag atentia,ca asta ar putea sa fie un motiv,care lui/ei ii trimite semnale gresite,incurcandu-va pe amandoi.

daca,chiar nu te intereseaza,ridica lejer telefonul si cand auzi ca e persoana nedorita, spune-i ca nu are rost sa faca tot felul de scheme si inchide.daca te cauta personal,pur si simplu nu il baga in seama,nu ii da importanta,traieste-ti viata si mai presus de toate nu cumva sa il/o cauti tu, cu orice fel de problema.sa ii zici,ca ai o alta relatie...este cam aiurea.ignore total ,pe toate caile posibile si dupa un timp is va relua viata si el/ea.
oho, facut toate astea de mult timp, nu a mers... am incercat si cu vorba buna, n-a mers...aseara iar a trimis mesaj...imi mintea mea il injuram zdravan, m-am abtinut cu greu sa nu-i trimit un mesaj de "bine", asta ca sa nu ma complic plus ca nu-s genul care injura in ultmul hal, is mult prea diplomata in felul meu
midnight_rider is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 14:42   #11
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

daca vrei,trimite-mi pe pm motivul de care se agata,ca banuiesc ca nu vrei sa faci public...poate mai scot o idee buna.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 18:58   #12
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

spunei mai ca o fata ca tine nu ar iesi niciodata cu un jeg ca el... ori il lasa cu frustrari, ori te crede pe tine cu nasu pe sus si isi ia gandul ... la mine ar merge.
totusi nu inteleg cum crede el ca te mai agata daca te freaca la cap atat
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 19:07   #13
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

gaseshteti un prieten si lasal pe el sa raspunda la telefon ...:P ....bine daca persoana pe care o gasesti nu crezi ca poate intimida la telefon atunci dai pace ca nu rezolvi nimic ,,,,,a nu se intelege ca te sfatuiesc sa te cuplezi cun baiat de cartier de ex ,,,,sper ca m-ai inteles

P.S ....cred ca ar merita o vizita respectivul :P........pacat k esti cam departe , te-as fi ajutat cu placere , facandui o vizita ......ahhh de cand astept eu un personaj dinasta )))))))))))))))))))))))))
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 19:17   #14
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

altcineva,din Iasi, dispus sa ajute colega,nu se ofera?
haideti baieti!just for fun...
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 19:23   #15
midnight_rider
2 Roti

Stage 3
 
midnight_rider's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 152
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: Cum scapi de unul/una care te sacaie rau de tot?

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
gaseshteti un prieten si lasal pe el sa raspunda la telefon ...:P ....bine daca persoana pe care o gasesti nu crezi ca poate intimida la telefon atunci dai pace ca nu rezolvi nimic ,,,,,a nu se intelege ca te sfatuiesc sa te cuplezi cun baiat de cartier de ex ,,,,sper ca m-ai inteles

P.S ....cred ca ar merita o vizita respectivul :P........pacat k esti cam departe , te-as fi ajutat cu placere , facandui o vizita ......ahhh de cand astept eu un personaj dinasta )))))))))))))))))))))))))
Relax, am incercat si faza cu "raspunde altcineva la telefon", nu a mers, daca dau nas in nas cu individul si nu-mi da pace, adica in cazuri extreme, il articulez nasol, sper sa nu se intample merci de sfat


Relax Trixi, relax!
midnight_rider is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 20:25.


- Copyright 2024 4Tuning