Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 06-08-09, 19:13   #1
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

Ce vor fetele sa vada pe 4tuning si de ce intra ele aici...?!

Fetelor v-as ruga sa ne dati o mana de ajutor si sa ne detaliati ce ati vrea sa vedeti pe 4Tuning, parerea voastra este destul de importanta!!!
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 19:54   #2
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

Good question ...

Nu pot sa zic ca este un forum care ar avea nevoie de ceva , comunitatea este mare , subiectele frumoase si multe , useri/vizitatori numai zic ...dar ca orice chestie care este facuta pe lumea asta ...are nevoie de niste retusuri , pentru ca nimic nu este perfect .

Si cand zic de retusuri ma refer la unele mici si fara pretentii cum ar fii ca atat userii cat si adminii sa mai lase de la ei uneori in cazuri neimportante , sa fie mai buni mai intelegatori , sa ne intelegem mai bine ca totusi suntem o comunitate nu suntem intr-o revista de scandal unde sa ne criticam aiurea si sa sarim in cap toti ...intre noi asa , ca se cam practica .

Si cam asa o ultima dorinta , as vrea sa fie mai multe concursuri la "Fotografiile noastre " sau "Machetele Mele" de competitie asa ca e funny uneori sa te straduiesti sa faci un lucru sa castigi un battle si asa mai departe , daca se poate daca nu asta e .
Si nu ma refer ca as vrea la concursuri sa fie bazate pe : "sume de bani/aparate de fotografiat si alte chestii d-astea " am dat exemple...sa fie premii gen cum sunt acuma la "Cea mai frumoasa macheta" premiu stiky sau ce puteti voi pune .

Ah si am uitat , numai stiu ce m-a atras forumul , probabil ca la cererea prieteniilor sau ceva de genu , in orice caz ...mi-a placut , am intrat si am ramas ...si asta si am intentia ...sa raman cat mai mult , poate unii ma plac , altii nu dar na , nimeni nu-i perfect si nu cer nimanui sa ma "placa " asta e daca nu ma place cineva , sa nu ma bage in seama )
La inceput recunosc ca nu ma simteam bine ca nu cunosteam pe nimeni si sufeream dar incetu cu incetu a inceput sa imi placa prezenta tuturor si sa ma inteleg bine cu majoritatea...

Cert este ca imi place forumul ca sa inchei asa frumos , si mi-am facut multi prieteni de pe el , cu care chiar am ce discuta si imi ofera sfaturi ma ajuta in unele momente cand am nevoie deci concluzia este ca il cam ador daca am ajuns sa stau mai 24/24 pe el ...ma rog numai cand dorm nu



Last edited by DTH; 06-08-09 at 20:01.
DTH is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 10:59   #3
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

in 2006,cind am dat de forum,am fost directionata pe sectiunea oradea pt ca am cautat dupa clubul meu preferat din oras.
eram incintata sa gasesc oameni care aveau aceeasi idei si ocupatii ca mine(masini,muzica,drumuri,distractii) aveam un limbaj comun(de garaj)probleme asemanatoare(de unde luam cauciucuri bune si ieftine din zona)...

mai tarziu,pe sectiunea "femei" am gasit o alta comunitate,unde tot in limbajul acesta mai lejer am discutat si probleme sentimentale,pe un ton familiar,avind in vedere ca pe vremea aia erau mai multe persoane care s-au cunoscut intre ele.scurt pe doi,am dat de o COMUNITATE ,oameni care aveau aceeasi idei ca si mine,aceeasi ocupatii ciudate,care m-au linistit ca nu sunt singura cu ideile mele despre viata in ciuda faptului ca, zi de zi am avut meciuri cu oameni din jurul meu, care mi-au zis ca nu e bine cum gindesc.

eu una,mi-as dori ca ideea de comunitate sa fie promovata si userii gen "cosmin arsene" si "cigo" sa nu mai aibe posibilitatea sa infecteze mintea celor care abia acum se formeaza, cu un limbaj jurnalistic de doi bani si un marketing penibil.(shoot them,please!)
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 18:55   #4
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

barbati potenti cu masini bengoase
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 22:20   #5
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
barbati potenti cu masini bengoase


stai linistit..din cate am vazut fetele de aici nu sunt genul ala...
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 22:28   #6
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

Cred ca in primul si in primul rand ar vrea sa vada mai multe fete...right girlz?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 05:04   #7
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

eu as fi pus fix invers problema.... gen fetele poate e...dar nu e cu ce

Quote:
Originally Posted by G0rdy View Post
stai linistit..din cate am vazut fetele de aici nu sunt genul ala...
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 17:36   #8
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
eu as fi pus fix invers problema.... gen fetele poate e...dar nu e cu ce
oare..??? Atunci astept raspunsurile lor

Last edited by G0rdy; 15-08-09 at 17:38.
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 18:12   #9
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

eu,una chiar m-as bucura daca ar fi p-aici mai multe fete,care nu numai la poze posteaza,dar nah...

si nici aia nu m-ar supara ,daca barbatii "potenti" ar fi mai multi la numar pt ca atunci ,in loc sa se rupa ei in gura aiurea pe diferite sectiuni ,ar fi preocupati mai degraba cu "actiunea"...
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 00:26   #10
ravy09
VW Driver

Stage 4
 
ravy09's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 242
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

am o prietena pasionata de masini, care se simte intimidata si privita de sus cand posteaza cate ceva legat de partea mecanica.. deci cred ca fetele ar vrea ca barbatii de pe aici sa fie mai intelegatori, nu sa demonstreze ca ei stiu mai multe..
pana una alta, asteptam raspunsurile fetelor..
ravy09 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 14:00   #11
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

Hehe... Dragut topicul

Prin 2005 am aflat si eu de acest forum(pe vremea aia doar citeam)... si un an mai tarziu am inceput sa postez pe ici-pe colo ... in special pe sectiunea Dacia - cu ei eram buna prietena atunci. M-a bucurat sa gasesc prieteni (cunoscuti) pe aici si sa am cu cine vorbi.

Usor-usor m-am "extins" catre alte sectiuni.... si dupa aprox. 1 an am observat ca nu sunt singura fata(dar printre putinele) care posteaza. Apoi am descoperit si sectiunea Femei. Unde, de-a lungul timpului s-au perindat diverse persoane(unele au ramas cu noi, altele au clacat).

Intre timp majoritatea sectiunilor pe care le frecventam s-au umplut de useri de tot felu`, unul mai "cunoscator" ca altul... asa ca am inceput sa ma limitez in a mai posta... Doar mai citeam bazaconiile lor...

Ma deranjeaza ca s-a umplut forumul de pusti(o sa imi sariti in cap). Si eu am avut 17 ani si postam pe aici, dar nu visam NFS si altele, aveam bun simt si imi vedeam lungul nasului. Sincer, mi-as dori sa se puna o limita de varsta(desi asta se poate falsifica) pentru ca odata cu impanzirea lor, scade si calitatea forumului.

De ce intru in PREZENT pe 4tuning? Ca sa ma amuz sau ca sa gasesc un sfat, sa schimb o parere, ca sa aflu detalii despre urmatoarele evenimente din tara, sau ce si-a mai facut X la masina...

Intr-adevar, s-a vazut in timp ca s-a format o comunitate, ba chiar un cerc de prieteni(vreau sa cred)... si mi-ar placea sa se pastreze atmosfera asta in timp.

FETE? da... sa "vina" linistite... daca au ceva de spus.
Dar merg pe ideea : "mai bine putin si bun, decat mult si prost".
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 16:29   #12
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

eu am intrat pe forum anul trecut cam pe vremea asta...
initial imi cautam o masina pe site si nu stiu ce am facut de am intrat pe forum; fara sa vreau, direct in sectiune femei, unde vazusem niste intrebari si raspunsuri cu care nu eram de acord... si ma enervasem foarte tare pentru ca nu eram obisnuita cu forma asta de a comunica... e primul si singurul forum pe care am scris pana acum, motiv pentru care nu am stiut cum trebuie sa scriu si cand si ce (cu toate ca citisem regulamentul de doua ori...)
dat fiind faptul ca nu ma cunostea nimeni si nici nu-mi argumentam foarte explicit raspunsurile (care de foarte multe ori erau pline de indignare), am inceput sa ma cert cu cateva persoane si inca ma cert datorita faptului ca sunt o fire impulsiva si am propiile mele pareri pe care greu mi le poate schimba cineva...
ceea ce m-a mirat foarte tare e faptul ca m-am maturizat si m-am schimbat in primele saptamani de activitate... lucru care ma multumeste foarte tare, este faptul ca am invatat sa-mi asum responsabilitatea pentru ceea ce fac; inainte de multe ori, dadeam vina pe altii sau ma eschivam, dar acum... nu ma mai intereseaza asa mult consecintele cat ma intereseaza sa am constiinta curata si am observat ca nu e chiar asa de greu sa recunosti cand gresesti.

ce as vrea sa vad pe forum... nu stiu exact... mai multa intelegere, toleranta si armonie... in schimb, imi place ca sunt aproape toate subiectele despre care ai vrea sa vorbesti...
cam atat

le: am uitat sa spun de ce intru aici. pentru ca... nici nu stiu exact... cred ca sunt curioasa sa vad ce cred/gandesc alte persoane... imi place sa "cunosc" oameni si sa "studiez" mentalitatea altora si sa invat lucruri noi... imi plac masinile si cam atat, cred

Last edited by r0xanicutza; 12-09-09 at 16:32.
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 02:31   #13
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Hehe... Dragut topicul

Prin 2005 am aflat si eu de acest forum(pe vremea aia doar citeam)... si un an mai tarziu am inceput sa postez pe ici-pe colo ... in special pe sectiunea Dacia - cu ei eram buna prietena atunci. M-a bucurat sa gasesc prieteni (cunoscuti) pe aici si sa am cu cine vorbi.

Usor-usor m-am "extins" catre alte sectiuni.... si dupa aprox. 1 an am observat ca nu sunt singura fata(dar printre putinele) care posteaza. Apoi am descoperit si sectiunea Femei. Unde, de-a lungul timpului s-au perindat diverse persoane(unele au ramas cu noi, altele au clacat).

Intre timp majoritatea sectiunilor pe care le frecventam s-au umplut de useri de tot felu`, unul mai "cunoscator" ca altul... asa ca am inceput sa ma limitez in a mai posta... Doar mai citeam bazaconiile lor...

Ma deranjeaza ca s-a umplut forumul de pusti(o sa imi sariti in cap). Si eu am avut 17 ani si postam pe aici, dar nu visam NFS si altele, aveam bun simt si imi vedeam lungul nasului. Sincer, mi-as dori sa se puna o limita de varsta(desi asta se poate falsifica) pentru ca odata cu impanzirea lor, scade si calitatea forumului.

De ce intru in PREZENT pe 4tuning? Ca sa ma amuz sau ca sa gasesc un sfat, sa schimb o parere, ca sa aflu detalii despre urmatoarele evenimente din tara, sau ce si-a mai facut X la masina...

Intr-adevar, s-a vazut in timp ca s-a format o comunitate, ba chiar un cerc de prieteni(vreau sa cred)... si mi-ar placea sa se pastreze atmosfera asta in timp.

FETE? da... sa "vina" linistite... daca au ceva de spus.
Dar merg pe ideea : "mai bine putin si bun, decat mult si prost".

printre putinele fete cu care poti purta o discutie tehnica despre masini .Bravo tie !
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 16:29   #14
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
printre putinele fete cu care poti purta o discutie tehnica despre masini .Bravo tie !
...desi nu o cunosc personal, am observat si eu asta pe forum, bravo ei...

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Intre timp majoritatea sectiunilor pe care le frecventam s-au umplut de useri de tot felu`, unul mai "cunoscator" ca altul... asa ca am inceput sa ma limitez in a mai posta... Doar mai citeam bazaconiile lor...

Ma deranjeaza ca s-a umplut forumul de pusti(o sa imi sariti in cap). Si eu am avut 17 ani si postam pe aici, dar nu visam NFS si altele, aveam bun simt si imi vedeam lungul nasului. Sincer, mi-as dori sa se puna o limita de varsta(desi asta se poate falsifica) pentru ca odata cu impanzirea lor, scade si calitatea forumului.
....iar aici, are MAREEE dreptate....
TwentyOne is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 16:20   #15
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Ce vor fetele sa vada pe 4Tuning?

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post

Ma deranjeaza ca s-a umplut forumul de pusti(o sa imi sariti in cap). Si eu am avut 17 ani si postam pe aici, dar nu visam NFS si altele, aveam bun simt si imi vedeam lungul nasului. Sincer, mi-as dori sa se puna o limita de varsta(desi asta se poate falsifica) pentru ca odata cu impanzirea lor, scade si calitatea forumului.
Eu una nu iti sar in cap ...

Chiar daca s-a umplut forumul de pusti in care se posteaza mai mult replici din nfs sau ms si ca nu au bun simt ( dupa spusele tale ) asta nu inseamna ca trebuie sa numai posteze nimeni daca nu au mentalitatea lui Newton si Einstein

Nimeni si nimic nu este perfect si vesnic , de aceea este un forum ca sa socializam si sa discutam , daca pe tine te deranjeaza asta nu inseamna ca ne deranjeaza pe toti , daia sunt admini/moderatori/observatori ...ca atunci cand cineva face o greseala sa ii spuna sau sa il "taxeze" .

Sa zicem ca tu ai avea varsta de 16 ani , si ar fii un forum despre un subiect anume ( metaforic vorbind ) din care tu ai dori foarte mult sa postezi acolo si nu ar fi cu tenta sexuala la care ar scrie mare "Interszis minoriilor acces-ul pe acest forum " cum te-ai simti ? Nu ti-ai pune intrebari ca de ce cum s.s.m.d.p ?

Am observat multe persoane cu varsta cuprinsa intre 12-14 ani pe forum aici care daca nu ar fii fost afisata varsta nu mi-as fii dat seama ca vorbesc cu niste pusti si chiar nu regret , eu vorbesc cu toata lumea atata timp cat au bun simt si stiu sa respecte
DTH is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 07:03.


- Copyright 2024 4Tuning