Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Alte discutii Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 22-04-10, 13:06   #1
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Honda-Subaru Civic

Trebuie apreciata indemanarea si rabdarea de care a dat dovada omul asta:

http://www.honda-tech.com/showthread.php?t=2763036
Seryoga is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 14:55   #2
Suciu Ion

Stock
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 2
Default Re: Honda-Subaru Civic

intradevar... omu e as... sunt curios totusi cum se comporta motorul si transmisia 4X4 cu caroseria...spre exemplu la lancia delta integrale dupa un anumit timp de forja... se cam uzeaza caroseria... de aceea necesita rollcage etc.... am o intrebare... desi nu este locul potrivit pentru a o pune.. nu vreau sa fac un thread separat... cam ce motor peste 200 cai s-ar putea pune pe crx delsol ?
Suciu Ion is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 15:55   #3
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda-Subaru Civic

Quote:
Originally Posted by Suciu Ion View Post
intradevar... omu e as... sunt curios totusi cum se comporta motorul si transmisia 4X4 cu caroseria...spre exemplu la lancia delta integrale dupa un anumit timp de forja... se cam uzeaza caroseria... de aceea necesita rollcage etc.... am o intrebare... desi nu este locul potrivit pentru a o pune.. nu vreau sa fac un thread separat... cam ce motor peste 200 cai s-ar putea pune pe crx delsol ?
pui turbo pe motorul tau si sigur faci peste 200 de cai,fara prea mare efort
ionut_50 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-11, 23:44   #4
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Honda-Subaru Civic

Quote:
Originally Posted by Suciu Ion View Post
am o intrebare... desi nu este locul potrivit pentru a o pune.. nu vreau sa fac un thread separat... cam ce motor peste 200 cai s-ar putea pune pe crx delsol ?
b18c5 are aproape 200cp,mai exact 192. Un motor excelent,rezistent la abuzuri,agresiv in acceleratii,fiabil,sunet inconfundabil.
Seryoga is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -