Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Zona tehnica Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 08-06-07, 11:56   #1
pinjackass

Stage 2
 
pinjackass's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 67
Default scurgere ulei! plz help!

Garnitura de la capacul de la motor si garniturile care veneau la buji tot sub capac sunt uzate. Am comnadat garnitura de la capac dar vine fara garniturile alea mici ce vin in zona bujiilor tot sub capc.De vro saptamana tot umblu pe la magazine si nimeni nu mio gasit.Toti furnizorii aduc numai garnitura acea mare chiar daca in poze apar si cele mici. ..dati-mi si voi o solutie sau daca are cineva un motor descompletat care mai are garniturile alea intregi si poate sa ma ajute . Astazi daca am timp o sa scimb garnitura aia mare si voi vedea exact cum sta problema cu pirederea din zona bujiilor.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	garnituri capac motor.JPG
Views:	54
Size:	12.8 KB
ID:	282800  
pinjackass is offline   Reply With Quote
Old 08-06-07, 15:21   #2
pinjackass

Stage 2
 
pinjackass's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 67
Default Re: scurgere ulei! plz help!

Am schimbat garnitura de la capc. Pe langa capac nu mai am pierderi. Problema este ca garniturile care vin in zona bujiilor (tot sub capac) sunt cam uzate, doua ar fi cat de cat bune..una se vede ca este impovizata. Se vede ca am mai fost umblat pe acolo. La toate garniturile era pus silicon ..ceea ce nu cred ca este prea bine pt ca sub silicon se face pelicula de ulei si se scurge. Mai imi lipsesc si niste shaibe care sunt cauciucate si ar veni imbinate chiar sub piulitele cu care este prins capacul. Daca ma poate ajuta cineva plz help!
pinjackass is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 02:51   #3
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: scurgere ulei! plz help!

La noi cand se schimba garnitura de chiulasa, se schimba si toate garniturile din motor...vin intr-un set complet...nu stiu daca gasesti asa ceva pe-acolo, sau daca se gasesc garniturile separat...oricum daca vei schimba chiulasa vreodata sa te interesezi de setul asta...
__________________
"I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way"
Keiichi Tsuchiya (土屋圭市, Tsuchiya Kei'ichi) Dori-Kin (DRIFT KING)
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 27-04-08, 03:07   #4
geaglesmerles

Stage 4
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 220
Default Re: scurgere ulei! plz help!

exista un set de garnituri... care contine tot tot.. orice garnitura si orice oring. simering am cumparat eu una pt un motor 1600 16 valve si a costat 3mil 800... t epoti interesa la magazine... si daca au acel set de garnituri poate esti comvingator sa iti dea doar alea...separat nu vei gasi nicaieri am mai auzit problema asta
geaglesmerles is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -