Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Zona tehnica Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 16-06-15, 18:59   #1
popcornplayer

Stock
 
Join Date: Jun 2015
Posts: 1
Question Civic VIII 1.8 benzina din 2006 - sonda lambda si turbo

Salut baieti! Tin sa precizez ca sunt paralel cu mecanica (prea mult timp la calculator, prea putin timp cu mainile murdare de ulei) insa imi plac masinile foarte mult. Mi-am cumparat in august anul trecut un civic din 2006 benzina adus din germania. Toate bune si frumoase pana cand mi s-a aprins "check engine". Am pus-o pe tester la un service de la mine din zona si mi s-a spus ca sonda lambda ar fi "buba". Am facut marea greseala sa o schimb la acelasi service pentru ca mi s-a spus ca "stiu baietii sa o puna" si bineinteles ca se scarpinau in cap cand au trecut la fapte. Am dat doar 270 de ron pe ea si sunt convins ca nu e ceea ce-mi trebuie. Stie cineva cat m-ar costa schimbul sondei? Vreau sa fiu pregatit financiar atunci cand ma voi duce la reprezentanta. Multumesc!

P.S. Din cate am observat, nu are turbina stock, iarasi apelez la cunostiintele voastre, cat m-ar costa un kit turbo pe motorul de 1.8 benzina? Multumesc anticipat !
popcornplayer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -