Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Zona tehnica Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 04-11-13, 17:37   #1
cretzu194

Stage 4
 
cretzu194's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Huruit si Troncanit

Salut , tocmai m-am hotarat sa trec din nou pe Honda , am gasit in Germania un civic din 2001 Mb2 cred ca este. Masina nu a mai fost miscata de mult timp , iar azi cand a fost tatal meu sa o vada sa faca o proba cu ea a auzit un huruit si un troncanit pe fata. De la ce poate fi ? Eu m-am gandit la bucse sau pivoti in privinta troncanitului , iar in privinta huruitului placute sau rulmenti ? Daca ar fi astea cam cat ar costa ? Eu am avut MA8 dar nu am schimbat nimic de genul la ea. Sunt curios cam ce este si cat costa sa stiu daca merita sa o aduc sau nu. Masina ar costa 1400 euro acolo (este din 2001 cu multiple dotari (AC, Oglinzi electrice , geamuri electrice , abs , esp , cotiera fata originala , etc)) si taxa ar mai fi aproximativ 500 euro.
Aceasta este masina :

cretzu194 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-13, 14:47   #2
idmobb

Stage 4
 
idmobb's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 230
Member of:
[Honda]
Default Re: Huruit si Troncanit

Arata bine masina din poze, nu stiu daca poate fi de la bucse. Banuiala mea este ca din cauza unui pivot sau un capat de bara. Asa am patit la honda mea.
__________________
eRecenzii
idmobb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -