Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Zona tehnica Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-12, 11:09   #1
winney

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 7
Default Arcuri sport de civic pe accord, posibil?

Salut baieti!

Detin o Honda Accord 2.0 16v din 1990 (momentan sta pe dreapta pentru ca trebuie sa intre la tinichigiu) si vreau sa o modific un pic in limita bunului simt si anume sa ii pun niste jante frumoase si sa o "trantesc pe burta"..m-am interesat de o suspensie sport dar costa enorm de mult pentru ca sunt pe original si aftermarket nu s-au facut asa am auzit, arcuri sport nu am gasit si sa tai din alea stock nu vreau pt ca v-a iesi o tiganeala cred...am vazut ca pentru Civic sunt suspensii sport complete si arcuri sport cate vrei la preturi mai ok si ma intrebam daca se potrivesc suspensiile sau macar arcurile sa o pot cobora si eu, e posibil???
Stima!
winney is offline   Reply With Quote
Old 16-11-12, 11:05   #2
bogdan100

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,099
Member of:
[Honda]
Default Re: Arcuri sport de civic pe accord, posibil?

Quote:
Originally Posted by winney View Post
Salut baieti!

Detin o Honda Accord 2.0 16v din 1990 (momentan sta pe dreapta pentru ca trebuie sa intre la tinichigiu) si vreau sa o modific un pic in limita bunului simt si anume sa ii pun niste jante frumoase si sa o "trantesc pe burta"..m-am interesat de o suspensie sport dar costa enorm de mult pentru ca sunt pe original si aftermarket nu s-au facut asa am auzit, arcuri sport nu am gasit si sa tai din alea stock nu vreau pt ca v-a iesi o tiganeala cred...am vazut ca pentru Civic sunt suspensii sport complete si arcuri sport cate vrei la preturi mai ok si ma intrebam daca se potrivesc suspensiile sau macar arcurile sa o pot cobora si eu, e posibil???
Stima!
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trks...at=0&_from=R40
bogdan100 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 20:29   #3
marcelush2

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 405
Default Re: Arcuri sport de civic pe accord, posibil?

eu am un prelude cu motor 2.0 din 1994. masina arata foare frumos si merge pe burta (suspensie fata spate KONI).
daca se potriveste, sunt dispus sa facem schimb. pe mine ma dispera... eu vreau sa o mai inalt si sa ii pun cele mai mari jante care le gasesc...
arata frumos asa cum e, dar sincer... suspensia asta nu e pt drumurile noastre.
marcelush2 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-13, 19:43   #4
quikvtec

Stage 4
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 244
Default Re: Arcuri sport de civic pe accord, posibil?

suspensia fata e identica , cea de pe spate la prelude e diferita dar e posibil ca arcurile sa fie la fel , trebuie verificat ochiometric
quikvtec is offline   Reply With Quote
Old 10-01-13, 19:53   #5
marcelush2

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 405
Default Re: Arcuri sport de civic pe accord, posibil?

de spate nu e foarte lasata. fostul proprietar spune ca e reglabila, dar ori ma minte, ori nu stiu eu cum se face. ce stiu sigur e ca sunt koni fata + spate amortizoarele cat si arcurile.
marcelush2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -