Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Zona tehnica Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-12, 15:22   #1
cretzu194

Stage 4
 
cretzu194's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Tapiterie Plafon

Am o problema cu tapiteria de pe plafon in spate s-a lasat adica nu mai sta lipida de plafon cum as putea sa o prind la loc?Mia zis cineva ca se lipeste la caldura sa incerc cu un FEON cu aer cald si sa o intind cu mana
cretzu194 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-12, 10:01   #2
idmobb

Stage 4
 
idmobb's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 230
Member of:
[Honda]
Default Re: Tapiterie Plafon

Nu cred ca se mai poate face ceva si o sa continue sa se desprinda, pentru ca intre panza si plafon exista un burete subtire si acel burete si-a pierdut proprietatile nu mai este elastic si se rupe/sfarama. Am patit la fel si am schimbat tot.
__________________
eRecenzii
idmobb is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 09:25   #3
razva_civic

Stage 4
 
razva_civic's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 191
Member of:
[Honda]
Default Re: Tapiterie Plafon

Quote:
Originally Posted by idmobb View Post
Nu cred ca se mai poate face ceva si o sa continue sa se desprinda, pentru ca intre panza si plafon exista un burete subtire si acel burete si-a pierdut proprietatile nu mai este elastic si se rupe/sfarama. Am patit la fel si am schimbat tot.

Adevarat ce zice colegu'. A "putrezit" buretele si nu ai cum sa'l lipesti, doar sa'l inlocuiesti.

Plafonu se da jos usor, se curata de buretele vechi, iti iei alt material (daca vrei) si cu 1-2 spray-uri adezive ai facut treaba.


Bafta!
__________________
"Pc games don't affect kids;if Pac-Man affected us as kids,we'd all be running
around in dark rooms, eat magic pills and listen to electronic music."
razva_civic is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 14:40   #4
cretzu194

Stage 4
 
cretzu194's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: Tapiterie Plafon

Quote:
Originally Posted by razva_civic View Post
Adevarat ce zice colegu'. A "putrezit" buretele si nu ai cum sa'l lipesti, doar sa'l inlocuiesti.

Plafonu se da jos usor, se curata de buretele vechi, iti iei alt material (daca vrei) si cu 1-2 spray-uri adezive ai facut treaba.


Bafta!
o sa merg la o firma specializata ca sigur in stric
cretzu194 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -