Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ALFA ROMEO > Alte discutii Alfa Romeo

Reply
 
Thread Tools
Old 06-02-07, 23:21   #1
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default alfa romeo spider

Am si eu o intrbare.. merita sa dau 9000 euro pe o alfa romeo spider motor 2,0 150cp? E o masina buna? Nu stiu mare lucru despre alfe.. tocmai d`aia intrb.. multumesc
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 07-02-07, 09:15   #2
alfa33

Stage 5
 
alfa33's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 354
Default Re: alfa romeo spider

Eu am alfa GTV cu motorul V6 2000 Turbo. Este absolut dementiala masina. Totusi, legat de spider am anumite retineri. In primul rand spider-ul nu este la fel de sportiv ca GTV datorita faptului ca este cabrio si caroseria se torsioneaza mai mult la viraje extreme. Deci comportamentul ei nu este la fel de bun ca si la GTV. Pretul de 9000 poate fi bun doar in conditiile in care masina are pana in 100 000 km si este mk2, adica fabricata dupa 98, cu bordul nou. Ca si fiabilitate nu e cazul sa iti faci probleme pentru ca este foarte robusta. Totusi e bine sa ai mare grija la gropi pentru ca este rigida se distrugi usor articulatiile. Foarte important este ca intretinerea ei sa fie facuta la timp si sa folosesti uleiuri bune. Mai multe detalii poti afla pe www.sportsalfa.com sau www.************
__________________
Alfa Romeo 33 1.7 16V Quatrofoglio Verde
Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo
alfa33 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 21:45   #3
Nemesis

Stock
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 5
Default Re: alfa romeo spider

Da, Spiderul nici nu se compara cu GTV-ul. Daca Spiderul pe care vrei sa-l iei e ala de 9000 Euro de pe autovit, tuningul ala e de toata jena. Mai bine vezi ca e si un GTV, mai scump, da' macar arata impecabil.
Nemesis is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -