Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ALFA ROMEO > Alte discutii Alfa Romeo

Reply
 
Thread Tools
Old 08-01-07, 13:16   #1
zarnescu alexandru

Stock
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1
Default stie cineva???

mi-am adus o Alfa romeo145 din germania,are acte de germania,TÜV,AUana in 2008,nu vreau sa o inscriu in Rom si acum cu intrarea in EU.pot circula fara sa am probleme cu politia??sau ma trezesc ca imi mai ia si talonul ,dupa noul cod.
zarnescu alexandru is offline   Reply With Quote
Old 08-01-07, 17:53   #2
alfa33

Stage 5
 
alfa33's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 354
Default Re: stie cineva???

poti circula ok atata timp cat ai asigurare valabila afara si daca platesti aici rovigneta. Ar fi bine ca masina sa fie inscrisa pe cetatean strain si tu sa ai imputernicire sa o folosesti. Daca este pe numele tau nu e nici o problema insa pot sa iti ceara sa o inscrii temporat in romania (fara taxa de inmatriculare) pe perioada de valabilitate a cartii verzi.
__________________
Alfa Romeo 33 1.7 16V Quatrofoglio Verde
Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo
alfa33 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 11:00   #3
marsuleu

Stage 5
 
marsuleu's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 328
Exclamation Re: stie cineva???

dupa noul cod , conducerea unei masini neinmatriculate este considerata infractiune si se pedepseste cu sejur la "mititica" dar dupa cum spunea alfa33, atat timp cat ai asigurarea valabila poti sa mergi cu ea ...etc etc. cel mai bine te duci la politie si iti zic in ce conditii poti circula cu ea.asa, din auzite si din ce citesti aici, poti sa omiti unele aspecte si sa te trezesti ca esti bun de tras in tzeapa ! numai bine si respectele mele pt alfa 145!
__________________
FIAT Stilo 1.2 16V 80cp
marsuleu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -