Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ALFA ROMEO > Alte discutii Alfa Romeo

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-11, 21:17   #1
speed&power

Stock
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 5
Exclamation Completare cu alt ulei

Buna, in motor am bagat Castrol 10w40 problema e ca acum e sub minim si nu pot sa merg cu ea asa,e vreo problema daca bag ca completare Mobil 1 10w40, vreo 800grame? Nu am de unde sa iau unde ma aflu acum Castrol. Mersi anticipat!
speed&power is offline   Reply With Quote
Old 16-06-11, 09:13   #2
Sir. Kid

Stage 5
 
Sir. Kid's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,052
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[PORSCHE]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Completare cu alt ulei

Quote:
Originally Posted by speed&power View Post
Buna, in motor am bagat Castrol 10w40 problema e ca acum e sub minim si nu pot sa merg cu ea asa,e vreo problema daca bag ca completare Mobil 1 10w40, vreo 800grame? Nu am de unde sa iau unde ma aflu acum Castrol. Mersi anticipat!
e ok ideea daca te bazezi pe asta pentru a ajunge sa faci schimbul la ulei! adica nu sa mergi constant si nelimitat cu ea asa!
Sir. Kid is offline   Reply With Quote
Old 16-06-11, 10:13   #3
speed&power

Stock
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 5
Default Re: Completare cu alt ulei

Quote:
Originally Posted by Sir. Kid View Post
e ok ideea daca te bazezi pe asta pentru a ajunge sa faci schimbul la ulei! adica nu sa mergi constant si nelimitat cu ea asa!
Tocmai asta e ideea vreau sa ajung cu ea undeva la 50km ca sa ii fac schimbul si nu pot merge asa ca infierbant motorul. Mersi de raspuns!
speed&power is offline   Reply With Quote
Old 16-06-11, 13:09   #4
Sir. Kid

Stage 5
 
Sir. Kid's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,052
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[PORSCHE]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Completare cu alt ulei

Quote:
Originally Posted by speed&power View Post
Tocmai asta e ideea vreau sa ajung cu ea undeva la 50km ca sa ii fac schimbul si nu pot merge asa ca infierbant motorul. Mersi de raspuns!
fara probleme ajungi!
Sir. Kid is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -