Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ALFA ROMEO > Zona tehnica Alfa Romeo

Reply
 
Thread Tools
Old 11-11-07, 18:42   #1
svz-19

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 161
Default la o alfa 155 se poate fisura prezonul in blocul motor?

Va rog frumos cei care sunteti posesori de alfa 155 1.7 T. SPARK sa imi spuneti daca este posibil ca la aceasta masina sa se fisureze un prezon de la blocul motor?(eu stiu ca se fisureaza blocul nu prezonul), iar propitarul a zis "ca se poate fileta gaura si pune un prezon mai mare"
Inca o intrebare, la acaeasta masiana aceasta ar fi singurul defect e cu nr de austria si inca valabile, cu defectul respectiv voi ce ziceti merita 500E.
VA rog inca o data cei care aveti cunostinte sa imi ziceti ca s anu fac vreo greseala(eu din mecanica la dacii, stiu ca se fisureaza blocul nu prezonul)
Va multumesc
ps am mai avut un topic cu o alta alfa...sper sa nu fiu inteles gresit...
svz-19 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 18:25   #2
svz-19

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 161
Default Re: O intrebare VA rog la o alfa 155

inca o intrebare, daca va vrea cineva sa dea curs la vreun rasp la intrebari chiar il rog s aisi dea cu parerea....
am vazut acuma seara masina...si din discutia avuta cu proprietarul si ce am vazut pe bajbaite...masina are smuls ultimul prezon de pe bloc de la stanga la dreapta pe randul al doilea adica cel dinspre botul masina(exterior)...se poate fileta din nou gaura?si face un pas mai mare?
va rog dativa cu parerea cei care stiti cate ceva
svz-19 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-07, 19:34   #3
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: O intrebare VA rog la o alfa 155

nu prea zic ca merita... dar vreo 200-300 tot merita... sa o innebunesti pana expira numerele.... asta daca nu o poti inmatricula
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -