Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS

TOYOTA - LEXUS Forum Toyota - dedicat posesorilor de Toyota: Masina mea, Tuning, Anunturi vanzare-cumparare, Zona Tehnica

Reply
 
Thread Tools
Old 14-11-16, 16:59   #1
blackcats

Stage 1
 
Join Date: Oct 2016
Posts: 15
Default Cu Corolla Pana In Gdansk (Polonia) Si Pieton Prin Helsinki

Vreau sa va scriu foarte pe scurt cateva impresii. Deocamdata sunt in Helsinki, unde am ajuns cu avionul, dar masina am lasat-o in Gdansk.
Despre drum voi povesti pe larg cand ajung acasa, acum vreau doar sa va spun ca aici e ca la Salonul auto de la Detroit, ultimele modele de masini. 70 la suta sunt Toyote si Honde, inca o confirmare ca oamenii inteligenti stiu ce sa-si ia.
Pentru cei care n-au prietene, aici este locul sa va insurati. Fetele stau mai mult pe la oale, cu munca mai usurel, mai ospatarite, mai bucatarese, barbatii sunt la putere si dicteaza. E pe undeva ca la Iasi. Barbatii au ultimul cuvant. Si ah ce blonde... fotomodele...dar n-am putut sa fac poze ca sunt cu nevasta.
In Finlanda e perfect de condus si venit cu masina. Daca in Atena nu prea sunt locuri de parcare si strazile sunt aglomerate, aici e ca in Bucuresti pe la 3-4 noaptea, sunt in proportie egala masini mici si din clasa compacta sau medie. Daca mai spun ca la 23:30 este inca lumina...Dar e un oras foarte scump, o apa la 2l este 3 euro jumate.
Sper sa gasesc masina cand ma intorc in Polonia. Va mai tin la curent pe unde pot!

Tags: giá toyota yaris 2017 tại hà nội, hyundai hd700 dong vang, toyota vios 2017
blackcats is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -