Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 11-11-08, 20:14   #1
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Discutii ot. din topicul de pe provocari "Cine vrea cu primul GTR din romania.."

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
ce imi place e ca nimeni (din cei care discuta pe tema asta) nu are nici cea mai vaga idee ce masina are Alex_55

NU conteaza ce masina am eu !

ps. un scuter si un opel ca sa fiti multumiti !

LE: ah am uitat, si micra de la firma !

LE2: sa pun poze si cu o chinezarie care imi place ca sa nu mai spuneti ca sunt dusmanos
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	gtrlms1xnd6.jpg
Views:	290
Size:	180.6 KB
ID:	697447   Click image for larger version

Name:	gtrlms2xqe4.jpg
Views:	163
Size:	269.3 KB
ID:	697448   Click image for larger version

Name:	gtrlms3kh4.jpg
Views:	293
Size:	252.7 KB
ID:	697449  

Click image for larger version

Name:	gtrlms4xoy6.jpg
Views:	141
Size:	170.7 KB
ID:	697450  
__________________

Last edited by Alex_55; 11-11-08 at 20:18.
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 00:51   #2
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
Same power - different results : https://www.youtube.com/watch?v=llc3O...eature=related

Nu de alta dar clipul anterior cu aceasi masina nu era foarte edificator.

p.s. Porsche - there is no substitute
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 05:00   #3
D G H

Stage 4
 
D G H's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 256
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

sa recunoastem cu totii ca raport performanta-pret GT-R-u e o masina extraordinara poate chiar mai buna ca un 997turbo,dar per ansamblu nu se compara cu 997turbo niciodata,sunt 2 masini diferite....
D G H is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 07:20   #4
bonitaro

Stage 1
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 11
Exclamation Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by D G H View Post
sa recunoastem cu totii ca raport performanta-pret GT-R-u e o masina extraordinara poate chiar mai buna ca un 997turbo,dar per ansamblu nu se compara cu 997turbo niciodata,sunt 2 masini diferite....
subscriu la ce spui tu dar totusi sa nu omiteti sa faceti diferenta intre masini stok fara posibilitate de tuning (vorbind aici de motor putere,nu leduri si mai stiu eu ce aripioare )si masini custom .cred ca defapt nici nu ar avea ce sa caute la start impreuana sunt doua lucruri diferite (asa apar anomaliile ,gtr batut de dgh fereri batut de dgh si alte masini de top batute de dgh) dupa opinia mea masini de clasa dgh-ului sunt cele de genul corado vr6 turbo sincro... de la mbm tuning ,bmw ursuletwpp,bmw ursulet mtj,bmw-uri txa masini de la master tuner si masini de categoria asta nu gtr-uri si 997 (nu luam in calcul un porsche preparat de gamballa sau mai stiu eu ce extremitate deasta )
parerea mea este ca dgh-ul deabia a deschis ochii oamenilor (sper ca nu numai copiilor care se agita cu pixul pe forumuri ) masinile stok si masinile tunate si pentru a ma face mult mai bine inteleasa ,o masina cu un bodykit calumea cu jante cu ce vreti voi pusa la un stand (expozitie )cu o masina de fabrica stok asa cred eu ca a fost gtr-ul alb la start cu dgh (chiar nu ai cum sa le compari )******

Last edited by aleks; 12-11-08 at 15:13.
bonitaro is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 10:39   #5
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by Bogdan_mb View Post
Same power - different results : https://www.youtube.com/watch?v=llc3O...eature=related

Nu de alta dar clipul anterior cu aceasi masina nu era foarte edificator.

p.s. Porsche - there is no substitute
Ce parere ai de filmuletul asta .... https://www.youtube.com/watch?v=UeJod...eature=related ..... si cursa e cu start de pe loc....
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 12:22   #6
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default

ceva la subiect

https://www.youtube.com/watch?v=_dRTG...d=event_329942

sau asa

https://www.youtube.com/watch?v=GwytV...eature=related

si asa

https://www.youtube.com/watch?v=RU_EU...eature=related

Last edited by aleks; 12-11-08 at 15:19.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 15:02   #7
gabit

Stage 3
 
gabit's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 159
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

pana la urma gtr-il este sau nu este foarte tare stock? sau altfel ...Cat de tare este un gtr stock. Este cea mai tare masina de serie cu un pret pana in 100.000 care este utilizabila zi de zi cu tot confortul? bine..exceptand extremele..ariel atom, caterham r500 si alte alea. Este foarte tunabila din ce am vazut pe net, la costuri rationale. E foarte dezirabila chiar daca e nissan. Deci omul a facut o alegere buna, are de ce sa fie mandru si multumit. Se lupta de la egal cu masini tunate extrem ---> vezi dgh. Eu daca as avea 100.000 sa'i dau pe o singura masina cred ca as fi client nissan. daca tot suntem la provocari hai la braila. am si eu o masina rapida. nu cred ca are multe sanse cu gtr dar na, merita incercat.
gabit is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 15:58   #8
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?



primul clip : John Reese's 2009 Nissan GT-R R35 (him driving) running 11.044 @ 129.55 in the 1/4 mile. 1.891 60ft (did not use launch control.)

Orlando Speedworld on November 9, 2008. Temperature was about 75F.

Car Mods: HKS GT570 Kit w/ ECU tweaks. This car dyno'd at 633.9hp and 746.3 torque. (See other video for dyno run.)

2. este alta masina

3. Haltech's Nissan R35 GTR runs an 11.1 @ 124mph down the 1/4 mile at the Compak Attak event at Sydney's WSID raceway
This is our 100% stock R35 GTR in full trim and a full tank of pump fuel - the only modification made was the addition of the Haltech ECU, the full stock exhaust is still in place
Not a bad effort for the first time this car has been driven at the track. Next up - a 10 second pass

For more information and updates, check www.haltech.com

nu sunt stock

Z06 stock face 11.1s pe 400m

Last edited by Alex_55; 12-11-08 at 16:04.
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 16:41   #9
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by gabit View Post
pana la urma gtr-il este sau nu este foarte tare stock? sau altfel ...Cat de tare este un gtr stock. Este cea mai tare masina de serie cu un pret pana in 100.000 care este utilizabila zi de zi cu tot confortul? bine..exceptand extremele..ariel atom, caterham r500 si alte alea. Este foarte tunabila din ce am vazut pe net, la costuri rationale. E foarte dezirabila chiar daca e nissan. Deci omul a facut o alegere buna, are de ce sa fie mandru si multumit. Se lupta de la egal cu masini tunate extrem ---> vezi dgh. Eu daca as avea 100.000 sa'i dau pe o singura masina cred ca as fi client nissan. daca tot suntem la provocari hai la braila. am si eu o masina rapida. nu cred ca are multe sanse cu gtr dar na, merita incercat.

chiar este o masina tare si utilizabila zi de zi datorita si cutiei de viteze secventiala ( care are si modul automat ) daca nu ar fii hiba aceea cu VDC-ul ( esp ) si garantia chiar ar fii foarte tare !
pana in 100k euro iti mai poti cumpara Corvette z06 care chiar este o masina exceptionala dar este manuala ! Si corvette zr1 anul viitor cred ca poate fii achizitionat pt 100k euro si aia chiar este o super masina ! chiar mi-as dori una :P
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 22:21   #10
razvan_gti

Stage 1
 
razvan_gti's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 18
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

https://www.youtube.com/watch?v=CZFsPB-rJCM

Foarte tare!Filmuletul asta dupa mine pune capa disputei porsche 997 turbo si nissan gtr .2 masini f tari
razvan_gti is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 23:13   #11
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by razvan_gti View Post
https://www.youtube.com/watch?v=CZFsPB-rJCM

Foarte tare!Filmuletul asta dupa mine pune capa disputei porsche 997 turbo si nissan gtr .2 masini f tari

ee na, de unde si pana unde ? sunt doua masini modificate daca erau stock mai ziceam dar asa nu mi se pare ceva concludent !
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 00:48   #12
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
primul clip : John Reese's 2009 Nissan GT-R R35 (him driving) running 11.044 @ 129.55 in the 1/4 mile. 1.891 60ft (did not use launch control.)

Orlando Speedworld on November 9, 2008. Temperature was about 75F.

Car Mods: HKS GT570 Kit w/ ECU tweaks. This car dyno'd at 633.9hp and 746.3 torque. (See other video for dyno run.)

2. este alta masina

3. Haltech's Nissan R35 GTR runs an 11.1 @ 124mph down the 1/4 mile at the Compak Attak event at Sydney's WSID raceway
This is our 100% stock R35 GTR in full trim and a full tank of pump fuel - the only modification made was the addition of the Haltech ECU, the full stock exhaust is still in place
Not a bad effort for the first time this car has been driven at the track. Next up - a 10 second pass

For more information and updates, check www.haltech.com

nu sunt stock

Z06 stock face 11.1s pe 400m
pai tocmai asta era ideea - ca nu sunt stock - erau doar niste filmulete

oricum nu este o masina de drag - asa cea mai indicata era dodge charger '67 cu un mopar supercharged 910+ - face sub 9 s pe 400 - doamne fer' in schimb de vreo curba ca te-ai dus

@ Alex_55

e clar ca tu ai ceva din nastere impotriva gtr-ului - daca e stock nu e bine, daca e modificat nu e bine - exista o singura explicatie logica pentru carcota - esti un (ne)fericit proprietar de porsche - altfel nu se explica oftica

Last edited by aleks; 13-11-08 at 09:59.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 04:10   #13
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

vezi cu z06'le pe curbe sa nu mai zicem de zr1...z06 e prima masina americana (din ce stiu eu) care a impresionat/socat toata europa vis a vis de handling
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 09:27   #14
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
vezi cu z06'le pe curbe sa nu mai zicem de zr1...z06 e prima masina americana (din ce stiu eu) care a impresionat/socat toata europa vis a vis de handling
asa se stie dar pe vremea dodge charger '67 era dezastru - zr1 e foarte tare + as vrea si eu - pacat de masina cu interiorul - bordul ma termina e nasol tare - poate modificat cumva

Last edited by georgerg; 13-11-08 at 09:46.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 10:11   #15
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GTR din Romania cat mai este stock?!?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
@ Alex_55

e clar ca tu ai ceva din nastere impotriva gtr-ului - daca e stock nu e bine, daca e modificat nu e bine - exista o singura explicatie logica pentru carcota - esti un (ne)fericit proprietar de porsche - altfel nu se explica oftica

care porsche ?

vezi ca am scris ca este o masina tare DAR are niste probleme momentan !

nu am voie sa am o parere ?
nu imi place mie gtr-ul nu am ce sa fac, prea multe minciuni despre timpii pe nurburgring, problemele din contract cu garantia si launch control-ul, proprietarii care cred ca si-au cumparat un bugatti veyron in loc de un ... nissan, tin minte ca mai era o minciunia gen : " domne motoarele sunt facute manual si sunt diferente de cai putere intre masini ", timpul de 0-200 mi se pare slab pt ce spun ei ( 0 - 200km/h 13.15s ).
o reclama mincinoasa pana la urma !

imi pare rau daca te deranjeaza atitudinea mea fata de masina ta dar sa stii nu am absolut nimic cu tine, chiar mi-ar placea sa te cunosc !
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -