Noul motor de la volkswagen de 1.4l care acum scoate 170 cp cu 6l/100km cu ajutorul unei turbine actionata de gazele de esapament si a unui compresor mecanic.Motorul TSI va fi disponibil pe Golf din februarie 2006.Dar nu cei de la volkswagen sunt primi care folosesc aceasta combinatie indracita ci cei de la Lancia aveau pe modelul de raliuri Delta S4 un 1.8 de peste 400cp.Dati cu parerea.(scuze daca nu am pus topicu bine )