Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Mic da.... sprinten (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/9661-mic-sprinten.html)

Nytro 10-11-05 08:47

Mic da.... sprinten
 
Noul motor de la volkswagen de 1.4l care acum scoate 170 cp cu 6l/100km cu ajutorul unei turbine actionata de gazele de esapament si a unui compresor mecanic.Motorul TSI va fi disponibil pe Golf din februarie 2006.Dar nu cei de la volkswagen sunt primi care folosesc aceasta combinatie indracita ci cei de la Lancia aveau pe modelul de raliuri Delta S4 un 1.8 de peste 400cp.Dati cu parerea.(scuze daca nu am pus topicu bine )

allexino 10-11-05 14:54

super tare motorul . cilindreea cam mica dar la capacitatea asta sa scoata 170 caluti e ceva. asteptam si un pret.

Kos_min 17-11-05 01:44

Nu inteleg!
 
Si cu turbina si cu compresor cum dreaq de consuma numai 6 l? O fi el de 1.4l, dar la ce supraalimentare are nu stiu cum de consuma atat de putin. Dar e super!


All times are GMT +2. The time now is 03:02.

- Copyright 2026 4Tuning