Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 04-07-08, 02:14   #136
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Visele unui adolescent ;)

Sau ar fi fost un pasionat de masini rare.
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 04-07-08, 10:44   #137
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Visele unui adolescent ;)

nu... apache probabil zice in mod ironic, au fost niste discutii pe un topic cu unii)
o masina rara oricand... apropo... am uitat sa mentionez: Plymouth Barracuda Hemi Convertible... 6.98l HEMI, 14modele facute vreodata. un astfel de exemplar costa acu cativa ani vreo 2milioane $. acum pretul a mai crescut, nu stiu cu cat, dar cert e ca cine are asa ceva in garaj nu o vinde.
aratau un american norocos care a dat intamplator peste masina, actualul proprietar nestiind ce-i cu ea, cat e de rara, si a luat-o la un pret mic. s-a ales cu o raritate.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1970 Plymouth Cuda Convertible.jpg
Views:	80
Size:	538.3 KB
ID:	582005  
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 06-07-08, 14:35   #138
Al3xPuma

Stage 3
 
Al3xPuma's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 158
Default Re: Visele unui adolescent ;)

Oricum masinile vechi pot fi mult mai bune si mai adevarate ca una noua... si nu conteaza vechimea masini dak o intreti ... si bagi ceva bani in ea ca sa arate cat de cat .... ce e aia vechime din contra cu cat e mai veche cu atata este mai apreciata si mai admirata .... uite aici masina din 1968 mai exact Chevy Camaro .. ce voi vedeti masina batrana de 40 de ani ) ? ... NU are moarte masina asta....

Asta e doar o parere a mea...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	49
Size:	395.9 KB
ID:	583343   Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	48
Size:	447.1 KB
ID:	583344   Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	49
Size:	457.5 KB
ID:	583345  

Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	54
Size:	437.1 KB
ID:	583346  
__________________

Why Just Touch The Sky ... When You Can Rule It !!!
Speed Can Slow You Down
Al3xPuma is offline   Reply With Quote
Old 06-07-08, 20:30   #139
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Visele unui adolescent ;)

Este adevarat ce zici , ar fi multe tot asa, dar sa o reconditionezi in starea in care este si cea din poza , necesita multi bani, timp (luni sau poate chiar ani) si munca profesionala.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 00:49   #140
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Visele unui adolescent ;)

da, nu are moarte...dar are moarte portofelul celui care o cumpara in starea aia
apache is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 15:21   #141
Al3xPuma

Stage 3
 
Al3xPuma's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 158
Default Re: Visele unui adolescent ;)

Da asa e are moarte portofelul ... si asa e dureaza luni chiar ani ... dar cand e gata ????? Cum te vei simti Asta ma rog ... in cazu in care intra o babaciune de 70 de ani in tine )) logyc ca te simti naspa rau si iti vine sa o iei paia la transat dar sa speram ca nu va fi nik de genu asta :P
Al3xPuma is offline   Reply With Quote
Old 06-08-08, 22:36   #142
c0s<>
Nissan Driver

Stage 3
 
c0s<>'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 104
Member of:
[Nissan]
Default Re: Visele unui adolescent ;)

Eu ca adolescent am visat la orice masina, numa sa fie numele meu pe talon. Chiar daca sunt inca un adolescent visul s-a implinit
c0s<> is offline   Reply With Quote
Old 07-08-08, 00:54   #143
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Visele unui adolescent ;)

si ti-ai luat ce? nissan ?
apache is offline   Reply With Quote
Old 07-08-08, 00:59   #144
Hori
VW Driver

Stage 5
 
Hori's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Visele unui adolescent ;)

eu visam cam asa:
- la 10 ani - Un pegas
- la 11 ani - Mountainbike cu 21 de viteze sau 18 ( nu l`am avut niciodata)
-la 12 ani - Imi doream foarte mult tot un mountainbike
-la 13 ani - visam pa porsche 911 carerra ( primisem o lanterna sub forma de macheta porsche 911)
(-apoi a urmat o perioada foarte grea din viata mea - fumam, ma drogam furam, faceam liniutze, violam orice fata ce`mi iesea in cale... faceam trafic cu carne vie... apoi .... dupa o vreme... implinisem 15 ani =)) )
-la 14 ani visam la scutere si figuri
-la 15 ani deja ma pregateam sufleteste pt permis
-la 16 ani nu mai aveam rabdare ( tot nu aveam mountainbike si nici scuter)
-la 17 ani ma uitam cu dragoste la Vw Jetta din 84` ce era a tatalui meu
-la 18 ani cum am luat permisu am furat jetta`u din parcare si m`am dus la scoala cu ea sa vada lumea ce jmack sunt eu si am si ramas cu jetta un an cred
-la 19 ani aveam opel astra din 92
-la 20 de ani aveam vw polo din 2000
-la 22 de ani bagasem polo in firma lu taticu` ( credeam ca daca`l dau ... primesc si eu alta mai beton)
-la 23 de ani conduceam si inca conduc un ford ka care saracu .... cam bat toate pe el dar... sincer nu am bagat in masina aia mai mult de 14 mil pe langa consumabile adica ulei filtre alea alea .... ceea ce mi se pare destul de ok la o masina din 2000, fiind pe mana mea deja de 2 ani mi se pare reusita
-la 24 de ani VISEZ LA UN A4 02` , 320i 95', A4 95', s3 00`, GTI 05' si lista poate continua ) ideea e ca inca mai visez... ceea ce e bine ... SPERANTA NU MOARE NICIODATA!
__________________
It is the space inside that gives the drum its sound ...
Hori is offline   Reply With Quote
Old 07-08-08, 11:30   #145
Ingerasul99

Stage 5
 
Ingerasul99's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,599
Member of:
[DACIA]
Default Re: Visele unui adolescent ;)

speranta moare prima iti zic eu !
Ingerasul99 is offline   Reply With Quote
Old 07-08-08, 21:47   #146
c0s<>
Nissan Driver

Stage 3
 
c0s<>'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 104
Member of:
[Nissan]
Default Re: Visele unui adolescent ;)

Quote:
Originally Posted by apache View Post
si ti-ai luat ce? nissan ?


Da. Am gasit un Nissan Almera din 99 intretinut foarte bine si full options pentru vremea lui. Din pacate mai am de asteptat aproximativ o luna cel putin pana iau permisul si pot sa-l si conduc.
__________________
c0s<> is offline   Reply With Quote
Old 08-08-08, 02:36   #147
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Visele unui adolescent ;)

Quote:
Originally Posted by c0s<> View Post
Da. Am gasit un Nissan Almera din 99 intretinut foarte bine si full options pentru vremea lui. Din pacate mai am de asteptat aproximativ o luna cel putin pana iau permisul si pot sa-l si conduc.
sa il conduci sanatos...dar banuiesc ca e a tatalui tau
apache is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 16:30   #148
Pugralph

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 210
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Visele unui adolescent ;)

La 3-4 ani visam sa am adidasi cu beculete cum aveau verisorii mei din SUA!
La 5 ani credeam ca toate masinile sunt Cielo singura masina de care auzisem in afara de Dacie!
La 7 ani mi se indeplinea visul de a avea un Cielo!
La 10 ani visam la o Calibra isi luase un vecin de al meu si am fost odata cu el la BUcuresti iar pe Dn 1 mergea cu viteza extraordinare de 150 la ora!!(mult pt mine la varsta aceea)
La 12 ani visam deja la un scuter nu la biciclete ca altii de varsta mea!Eu ma plictisisem de Biciclete!
La 14 ani visam la un CL 55 AMG si la o iubita bruneta!Dar totusi am avut castig de cauza cu un scuter primit de ziua mea!

Acum inca mai visez la ceva:Sa revolutionez cursele ilegale din Romania si sa le transform in legale!Si normal :CL 55 AMG
Pugralph is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 18:43   #149
kontraok
VW Driver

Stage 3
 
kontraok's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 85
Member of:
[VW]
Default Re: Visele unui adolescent ;)

Quote:
Originally Posted by Pugralph View Post
La 3-4 ani visam sa am adidasi cu beculete cum aveau verisorii mei din SUA!
La 5 ani credeam ca toate masinile sunt Cielo singura masina de care auzisem in afara de Dacie!
La 7 ani mi se indeplinea visul de a avea un Cielo!
La 10 ani visam la o Calibra isi luase un vecin de al meu si am fost odata cu el la BUcuresti iar pe Dn 1 mergea cu viteza extraordinare de 150 la ora!!(mult pt mine la varsta aceea)
La 12 ani visam deja la un scuter nu la biciclete ca altii de varsta mea!Eu ma plictisisem de Biciclete!
La 14 ani visam la un CL 55 AMG si la o iubita bruneta!Dar totusi am avut castig de cauza cu un scuter primit de ziua mea!

Acum inca mai visez la ceva:Sa revolutionez cursele ilegale din Romania si sa le transform in legale!Si normal :CL 55 AMG


Pugralph sper sa nu te superi pe mine dar o fac sa mai destind situatia ca oricum omul care a deschis postul nu a mai intrat pe el de atunci. In concluzie.

La 3-4 ani visam sa nu ma mai cac in scutec
La 5 ani nu prea vedeam "afara de pe bancheta din spate"
La 7 ani tactu avea cielo
La 10 ani nu cred ca aveai competenta sa iti doresti vreo masina.
La 12 ani nu ai cum sa te saturi de biciceta si sa tit doresti cu atata ardoare un scuter
La 14 ani nu este normal sa visezi la Mercedes. Abea ai buletin este in firea omului sa te gandesti la ceva spectaculos un Mustang, Lambo, Viper altceva.

Daca ce spui este adevarat sigur ai fost cel mai batran copil din maternitate si ai imbatranit inainte devreme.
__________________
Se stie ca atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci. Si soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu…https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/76402-volkswagen-golf-iii-exist.html
kontraok is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 22:53   #150
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Visele unui adolescent ;)

poti sa stii ca mercedes incepi sa visezi numai dupa 20 de ani ...si chair si atunci visezi la slk,clk,slr ...coupe-cabrio in general
apache is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -